Nákupy z e-shopu Plzeňské karty je možné potvrdit ve vozech PMDP

3. 1. 2017

Od 28. 12. 2016 je možné validovat e-shopové transakce ve vozidlech PMDP. Po nákupu předplatného nebo elektronické peněženky v e-shopu Plzeňské karty stačí Plzeňskou kartu přiložit k vozidlovému terminálu při první cestě MHD a transakce je dokončena.

Informace o nabití Plzeňské karty se do systému dostává zhruba do 2 hodin po zaplacení nákupu.

Validace ve vozech PMDP se týká pouze nových Plzeňských karet vydávaných od března 2015 (karty orientované na výšku s čárovým kódem). Pro držitele původních Plzeňských karet zůstává nutná validace na bankomatech České spořitelny nebo na Zákaznických centrech PMDP.

Validace transakcí je v každém voze možná pouze na terminálu, který umožňuje nákup bankovní kartou (terminál s barevným displejem). Dveře, u kterých se tento terminál nachází, jsou označeny standardním piktogramem pro bezkontaktní platby a zpravidla se jedná o druhé dveře od řidiče (kromě obousměrných tramvají).

označení bezkontaktní platby

Projekt bude minimálně do konce ledna v pilotním provozu. Cílem pilotního provozu je zachytit případné nedostatky řešení především z pohledu našich zákazníků a velice oceníme pomoc veřejnosti při testování tohoto unikátního řešení.  Pokud v průběhu odbavení zákazník nalezne místo nebo situaci, jež by bylo dobré z jeho pohledu zlepšit, může nás kontaktovat na pmdp@pmdp.cz.

zpět ...