Změna etapizace oprav ulic Lidická a Plaská od 1. 7. 2024

K 30. 6. 2024 budou ukončeny dopravní opatření související s uzavírkou Plaské ulice a zastávky Bolevecká náves, Okounová a Bolevec na Plaské ulici budou obnoveny ve stálých polohách.

Od následujícího dne 1. 7. 2024 se práce na opravě vozovky přesunou do východního jízdního pásu pro směr z centra, do úseku od křižovatky u Lékařské fakulty po Boleveckou náves, což ovlivní provoz linek 25, 33, 34, 40, N1, N4 a umístění zastávek ve směru z centra Lékařská fakulta, U Gery, Majakovského.

Zastávka Lékařská fakulta pro směr z centra bude přeložena do západního jízdního pásu pro směr do centra, kde nástupiště bude postaveno v zeleni za asfaltovým nástupištěm tramvajové zastávky Lékařská fakulta.

Zastávka U Gery pro směr z centra bude přeložena do západního jízdního pásu pro směr do centra. V případě této zastávky stavba demontuje zábradlí podél tramvajové zastávky U Gery a stálá zastávka Lékařská fakulta pro tramvaje ve směru do centra bude současně sdílenou zastávkou pro linky 25, 34, N1, N4 ve směru do Bolevce.

Zastávka Majakovského pro směr z centra bude přeložena do západního jízdního pásu pro směr do centra, kde nástupiště bude postaveno v zeleni mezi tramvajovou tratí a stálým levým odbočovacím pruhem od Třemošné do ulice Bohuslava Martinů.

zpět ...