Změna linek 27, 30 od 7. 4. 2021 z důvodu výstavby západního komunikačního okruhu

V souvislosti s pokračující výstavbou západního komunikačního okruhu dojde s platností od zahájení denního provozu 7. 4. 2021 ke změnám v provozu linek 27 a 30 v oblasti Košutky.

Linka 27

Stávající trasa bude nahrazena novou trasou U Ježíška – Nemocnice Privamed – Sokolovská.

V centru města (úsek mezi Mrakodrapem a konečnou zastávkou „U Ježíška“) budou spoje linky 27 obsluhovat zastávku „Pařížská“ ve směru k Hlavnímu nádraží a zastávky „U Ježíška“, cca 50 metrů od Mikulášské ulice směrem k Prokopově ulici.

Na Lochotíně budou spoje linky 27 odkloněny z Kotíkovské ulice Karlovarskou ulicí do křižovatky Karlovarské, Gerské a Sokolovské ulice, kterou pojedou přímo do Sokolovské ulice, kde 50 metrů za křižovatkou bude zřízena zastávka „Sokolovská“. Výstup a nástup cestujících bude prováděn v rámci jednoho nástupiště.

Z důvodu uzavírky křižovatky Karlovarské a Studentské ulice nebude moci být linka 27 vedena na Košutku a budou tak pro linku 27 zrušeny zastávky „NC Úněšovská“ a „Sídliště Košutka“. Provoz linky dle nového grafikonu.

Trasa linky 27 na Lochotíně

Linka 30

Trasa linky v oblasti Košutky se s ohledem na změnu dopravního režimu ve Studentské ulici změní. Spoje ke Globusu pojedou nově obousměrně Krašovskou a Úněšovskou ulicí. Z tohoto důvodu dojde ke změnám v obsluze níže vypsaných zastávek

Hokejová hala – zrušena.

NC Úněšovská – počáteční nástupní zatsávka bude stávající zastávka na jižní straně obslužné komunikac eparkoviště hypermarketu

Sídliště Košutka – počáteční nástupní zastávka v točce zrušena a přeložena o cca 160 metrů dále v Krašovské ulici směrem ke Studentské ulici k místnímu autobazaru, zde budou odbavovat i spoje jedoucí od Globusu. Zastávka pro spoje ke Globusu bude umístěna v Úněšovské ulici cca 60 metrů od křižovatky Krašovské a Toužimské ulice.

zpět ...