P+R (Park & Ride = zaparkuj a jeď) je systém, který za zvýhodněných podmínek umožní dojíždějícím motoristům pohodlně zaparkovat vůz na parkovišti, přestoupit do vozidel plzeňské MHD a ulevit tak dopravě v centru. Lístek na parkování = celodenní jízdenka ve vozech PMDP v zóně 001 Plzeň. 

Jak to funguje?

Při vjezdu na plochu parkoviště obdrží řidič parkovací lístek, který funguje jako celodenní jízdenka na MHD. Po opouštění parkoviště přiloží parkovací lístek k zařízení, které vyhodnotí cenu, kterou motorista uhradí hotově nebo bankovní kartou. Pokud má aktivované předplatné na MHD (na zónu 001 Plzeň) nebo uplatňuje bezplatnou přepravu, následuje pokyny zařízení a přiloží k zařízení plastovou Plzeňskou kartu, případně QR kód z Virtuální karty, a zařízení cenu upraví.

Podoba jízdenky

jízdenka P+R

Ceník od 1. 1. 2024

Tarif

Cena v Kč vč. DPH

Parkovné (max. do 01:00 následujícího dne), PO - NE

5,- Kč/den*

Jízdenka (platná do 01:00 následujícího dne), PO - NE

45,- Kč/den**

Parkování s nočním odstavením vozidla po 01:00 h 

100,- Kč/každý započatý den

* Pouze sloučený prodej užití parkoviště a MHD, nelze zakoupit samostatně.

** Neúčtuje se při prokázání platného předplaceného jízdního dokladu MHD v Plzni dopravce PMDP pro osobu starší 18 let na nosiči informací (Plzeňská karta, aplikace Virtuální karta) při úhradě za užití parkoviště.

Příklad: Pokud jsem držitel předplatného/bezplatné přepravy na Plzeňské (nebo Virtuální) kartě a kartu (nebo QR kód) při opouštění parkoviště ke čtečce na vyzvání přiložím, zaplatím pouze 5 Kč za parkování (při opuštění parkoviště v daný den, nejpozději do 01:00 následujícího dne). Pokud předplatné/bezplatnou přepravu nevlastním, zaplatím 50 Kč (5 Kč za parkování + 45 Kč za jízdenku).


Parkoviště P+R v Plzni

Věříme, že parkoviště typu P+R budou v Plzni přibývat.
Na této mapce vždy najdete aktuální přehled parkovišť P+R.