20. 12. 2023

Od 1. 1. 2024 vstupují v platnost nové Smluvní přepravní podmínky, které přinášejí několik zásadních novinek:

  • je zakázána přeprava jízdních kol a koloběžek na elektrický pohon,
  • nově je povolena přeprava běžných jízdních kol a koloběžek i v pracovní dny (doposud to bylo možné jen o víkendech) tam, kde to dovoluje jízdní řád. Pro pilotní otestování byla vybrána tramvajová linka 1,
  • jako požadavek na výstup v zastávce na znamení nově cestujícím postačí stisknout tlačítko systému samoobslužného otevírání dveří,
  • dochází k úpravě kategorizací i výše přirážek k jízdnému – výše přirážky uhrazené na místě vzroste z 500 na 800 Kč, při úhradě v doplatkové pokladně pak z 1000 Kč na 1200 Kč.

Pro úplnost dodáváme, že při přepravě invalidních vozíků, jízdních kol a koloběžek, kočárků a rozměrných zavazadel platí následující pravidla:

Při přepravě má přednost cestující s kočárkem, na invalidním vozíku, s jízdním kolem nebo s rozměrným zavazadlem, který se ve vozidle v době příjezdu na zastávku již nacházel.
V případě současného nástupu má přednost přeprava cestujícího s dětským kočárkem nebo na invalidním vozíku před cestujícím s jízdním kolem nebo rozměrným zavazadlem.

Nově vydáváme vlastní tarif, kam se přesunula část smluvních přepravních podmínek, která se věnuje podmínkám pro uplatnění nároku na slevu z jízdného. Oba uvedené dokumenty naleznete ZDE.

Dochází také k navýšení ceny jednotlivých a předplatných jízdenek.

zpět ...