Dobijte si Plzeňskou kartu online, nestůjte ve frontě a vyhrajte předplatné zdarma

19. 8. 2021

Vážení zákazníci,

čeká nás tradiční náporové období související se začátkem školního roku. Letos situaci zhoršují platná vládní nařízení, která omezují počet osob v prostorách zákaznických center.

V současné době může být v jednu chvíli na Zákaznickém centru na Denisově nábřeží pouze 6 zákazníků, na Klatovské pak jen 4 a ostatní musí čekat venku. Pokud by naše přepážky navštívil stejný počet zákazníků jako v minulých letech, fronty by dosahovaly několika desítek metrů s čekací dobou několik hodin.

Doporučujeme proto použít jeden z pohodlných a bezpečných způsobů nákupu předplatného či elektronických peněz na Plzeňskou kartu:

  • E-shop Plzeňské karty - ten umožňuje dobít všechny druhy předplatného i elektronické peníze. Potvrdit takovou transakci lze pak velmi jednoduše přímo ve vozech PMDP.
  • Bankomaty České spořitelny, kterých je v Plzeňském kraji rozmístěno více než 70. Na nich lze dobít Plzeňskou kartu zcela bez poplatku, a to bez ohledu na banku, u které má zákazník zřízený účet.
  • Aplikaci Virtuální karta, kdy si zákazník může pro předplatné zvolit jako identifikátor buď mobilní telefon, nebo platební kartu. Prostřednictvím Virtuální karty je nabíjení zcela on-line bez nutnosti validace nákupu ve vozech PMDP. Virtuální karta zatím nabízí předplatné pouze pro zónu 001 Plzeň.

Navíc jsme pro vás připravili SOUTĚŽ o 10 předplatných zdarma! 15. října vylosujeme 10 zákazníků, kteří si v období od 23. 8. do 30. 9. 2021 zakoupí předplatné přes e-shop Plzeňské karty, na bankomatu ČS nebo přes Virtuální kartu, a vrátíme jim celou uhrazenou částku. Například za pořízení plnocenného ročního předplatného v ceně 4 120 Kč bude na účet klienta zaslána částka 4 120 Kč.

Veškeré informace a návody naleznete na webu Plzeňské karty.

V případě dotazů pak samozřejmě můžete využít také naší infolinku na tel. čísle 371 655 600.

Všechny 3 systémy jsou velmi jednoduché, není třeba se ničeho bát.

Těm z vás, pro které je návštěva zákaznického centra neodkladná (např. výměna Plzeňské karty, žádost o novou atp.), doporučujeme využít Úřad bez čekání a objednat se předem na přesné datum a čas. Další možností je také využití ostatních prodejních míst.


Důležité informace:

Děti do 15 let (do dosažení 15 let) mohou cestovat zdarma jen za předpokladu, že vlastní Plzeňskou kartu s aktivovaným nárokem na bezplatnou přepravu, který se vždy aktivuje až do konce platnosti Plzeňské karty.

Žáci a studenti od 15 do 18 let nemusí předkládat potvrzení o studiu a slevu na předplatné mohou využít i bez návštěvy zákaznického centra.

Žáci a studenti od 15 let (od 15. narozenin) nemají nárok na zlevněné jednotlivé jízdné, nýbrž pouze na zlevněné předplatné.

Studenti od 18 let musí předkládat každý školní rok potvrzení o studiu, a to jedním z těchto způsobů: zasláním elektronického potvrzení ze školy, předložením karty ISIC, platného žákovského průkazu, nebo formuláře PMDP „Potvrzení o studiu“ (ke stažení na webu Plzeňské karty).

Od 1. září 2021 končí na našich zákaznických centrech výdej průkazů ISIC. Jak si od září o průkaz ISIC požádat, zjistíte na www.isic.cz.

Hlídejte si platnost vaší Plzeňské karty a při blížícím se datu expirace si včas (alespoň 1 měsíc předem) požádejte o výměnu.

zpět ...