Evropský týden mobility – Den bez aut

31. 8. 2023

Ve spolupráci s městem Plzeň se v letošním roce zapojíme do Evropského týdne mobility, což je iniciativa Evropské komise na podporu udržitelné mobility a pravidelně se koná třetí týden v září. Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá 22. září.

Vozy MHD ročně ujedou více než 15 mil. vozokilometrů a přepraví více než 100 mil. cestujících. Každý pracovní den je vypraveno téměř 4 500 spojů a dle nedávného průzkumu spokojenosti (odkaz) jsou cestující s MHD v Plzni spokojeni.

Kvalita plzeňské MHD je opravdu na vysoké úrovni. Proto jsme se rozhodli ukázat výhody veřejné dopravy i těm, kteří standardně jezdí autem. To plánujeme na středu 20. září mezi 14. a 18. hodinou, kdy budou v točně U Zvonu zástupci města i naší společnosti, kteří zájemcům zodpoví možné dotazy a předají informace právě o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani výstava, nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

Na akci U Zvonu navážeme v pátek 22. září, kdy bude po celý den na všech linkách MHD jízdné ZDARMA. Jedinou podmínkou bude řidičský průkaz, kterým se cestující při případné přepravní kontrole prokáže. Pátek tak bude ideálním dnem, kdy si mohou MHD vyzkoušet i ti, kteří standardně po městě jezdí autem.

Budeme velice rádi, pokud se s vámi potkáme ve středu 20. září v točně U Zvonu a budeme ještě více rádi, pokud informaci rozšíříte a přesvědčíte co nejvíc řidičů osobních vozů, aby v pátek 22. září nechali auto doma a využili MHD.

 

zpět ...