Historickým autobusem na Hracholusky či Kozel

19. 5. 2022

Pro všechny milovníky historických vozů jsme připravili dva tipy na červnové víkendy.

Každou červnovou neděli vypravíme historický autobus Škoda 706 RTO na dvě speciální jízdy.

Vydat se s námi můžete buď na Hracholuskou přehradu, kde budete mít v rámci jízdenky zajištěnou také plavbu parníkem až na konec přehrady a zpět a následně cestu zpátky do Plzně opět historickým autobusem.

  • Cena: 500 Kč, dítě od 6 do 10 let 400 Kč
    (zpáteční jízdenka autobusem a jízda lodí po celé přehradě až na zastávku Butov a zpět na Hracholusky, plavba cca 2 hod)
  • Odjezd z Plzně (Terminál Hlavní nádraží, nástupiště č. 8.): 11:40
  • Odjezd zpět z Hracholusek (zastávka „Úlice, Hracholusky“): 17:00
  • V rámci tzv. operační jízdy autobusu, kdy jede autobus z Hracholusek zpět do Plzně ve 12:15 a z Plzně na Hracholusky v 16:25, mohou spojení využít i lidé z Hracholusek na krátký výlet do Plzně v ceně 120 Kč za jednosměrnou jízdenku pro cestující od 6 let věku.

Druhou možností je výlet „RTOčkem“ na zámek Kozel. Autobus vás odveze pod zámecký park a vy budete mít cca tři hodiny na návštěvu zámeckých budov, procházku parkem či přilehlým lesem. Na místě najdete také více možností k občerstvení. Následně vás autobus odveze zpět do Plzně.

  • Cena: jednosměrná jízdenka 90 Kč, dítě do 5 let zdarma
  • Odjezdy z Plzně (Terminál Hlavní nádraží, nástupiště č. 8.): 13:00 a 17:45
  • Odjezdy ze Štáhlavic (zastávka „Šťáhlavice, Kozel, rozc.“): 13:30 a 18:15
  • Typicky si cestující zakoupí jízdenku v 13:00 z Plzně a v 18:15 zpět, ale nákup je možný také pro tzv. operační jízdy autobusu, tedy ve 13:30 od Kozlu do Plzně a 17:45 z Plzně ke Kozlu.

Prodej vstupenek bude možný pouze v předprodeji přes portál Plzeňské vstupenky nebo na Zákaznických centrech PMDP. Nákup u řidiče nebude možný.

Na konci června vyhodnotíme zkušební provoz těchto zážitkových jízd, a pokud o ně bude zájem, budeme uvažovat i o provozu během letních prázdnin.

Autobusem RTO na Hracholusky   Autobusem RTO na zámek Kozel

zpět ...