31. 5. 2023

I letos jsme pro všechny milovníky historických vozů připravili dva tipy na červnové víkendy.

Každou červnovou neděli vypravíme historický autobus Škoda 706 RTO na dvě speciální jízdy.

Vydat se s námi můžete buď na Hracholuskou přehradu, kde budete mít v rámci jízdenky zajištěnou také plavbu parníkem až na konec přehrady a zpět a následně cestu zpátky do Plzně opět historickým autobusem.

  • Cena: 600 Kč, dítě do 6 let zdarma, od 6 do 9 let 400 Kč
    (zpáteční jízdenka autobusem a jízda lodí po celé přehradě až na zastávku Butov a zpět na Hracholusky, plavba cca 2 hod)
  • Odjezd z Plzně (Terminál Hlavní nádraží, nástupiště č. 8.): 11:45
  • Odjezd zpět z Transkempu Hracholusky: 17:00
  • V rámci tzv. operační jízdy autobusu, kdy jede autobus z Hracholusek zpět do Plzně ve 12:20 a z Plzně na Hracholusky v 16:25, mohou spojení využít i lidé z Hracholusek na krátký výlet do Plzně v ceně 120 Kč za jednosměrnou jízdenku pro cestující od 6 let věku.

Druhou možností je výlet „RTOčkem“ na zámek Kozel. Autobus vás odveze pod zámecký park a vy budete mít cca tři hodiny na návštěvu zámeckých budov, procházku parkem či přilehlým lesem. Na místě najdete také více možností k občerstvení. Následně vás autobus odveze zpět do Plzně.

  • Cena: jednosměrná jízdenka 90 Kč, dítě do 5 let zdarma
  • Odjezdy z Plzně (Terminál Hlavní nádraží, nástupiště č. 8.): 13:00 a 17:45
  • Odjezdy ze Štáhlavic (zastávka „Šťáhlavice, Kozel, rozc.“): 13:30 a 18:15
  • Typicky si cestující zakoupí jízdenku v 13:00 z Plzně a v 18:15 zpět ze Šťáhlavic, avšak nákup je možný také pro tzv. operační jízdy autobusu, tedy ve 13:30 od Kozlu do Plzně a 17:45 z Plzně ke Kozlu.

Prodej vstupenek bude možný pouze v předprodeji přes portál Plzeňské vstupenky nebo na Zákaznických centrech PMDP. Nákup u řidiče nebude možný.

Stejně jako v loňském roce platí, že pokud bude ze strany cestujících zájem o červnový provoz těchto zážitkových jízd, budeme uvažovat i o provozu během letních prázdnin.

Autobusem RTO na Hracholusky   Autobusem RTO na zámek Kozel

zpět ...