14. 8. 2023

Vážení zákazníci,

čeká nás tradiční náporové období související se začátkem školního roku.

Doporučujeme proto využít jeden z pohodlných způsobů nákupu předplatného či elektronických peněz na Plzeňskou kartu:

  • Aplikaci Virtuální karta, kdy si zákazník může pro předplatné zvolit jako identifikátor buď mobilní telefon, nebo bankovní kartu. Prostřednictvím Virtuální karty je nabíjení zcela on-line bez nutnosti validace nákupu ve vozech PMDP. Předplatné je možné dobít jak na zónu Plzeň, tak i na vnější zóny v celém Plzeňském kraji.
  • E-shop Plzeňské karty - ten umožňuje dobít všechny druhy předplatného i elektronické peníze. Potvrdit transakci lze pak velmi jednoduše přímo ve vozech PMDP.
  • Bankomaty České spořitelny, kterých je v Plzeňském kraji rozmístěno více než 70. Na nich lze dobít Plzeňskou kartu zcela bez poplatku, a to bez ohledu na banku, u které má zákazník zřízený účet.

Všechny 3 systémy jsou velmi jednoduché, není třeba se ničeho bát. Veškeré informace a návody naleznete na webu Plzeňské karty.

V případě dotazů pak samozřejmě můžete využít také naší infolinku na tel. čísle 371 655 600 nebo webchat v pravém dolním rohu na webu www.pmdp.cz.

Těm z vás, pro které je návštěva zákaznického centra neodkladná (např. výměna Plzeňské karty, žádost o novou atp.), doporučujeme využít Úřad bez čekání a objednat se předem na přesný datum a čas. Další možností je také využití ostatních prodejních míst.


Důležité informace:

  • Děti do 15 let (do dosažení 15 let) mohou cestovat zdarma jen za předpokladu, že vlastní Plzeňskou nebo Virtuální kartu s aktivovaným nárokem na bezplatnou přepravu, který se vždy aktivuje až do konce platnosti Plzeňské karty (nebo do 15. narozenin).
  • Žáci a studenti od 15 do 18 let nemusí předkládat potvrzení o studiu a slevu na předplatné nebo jednotlivé jízdenky mohou využít i bez návštěvy zákaznického centra. Zlevněné jízdenky si mohou zakoupit pouze za předpokladu, že vlastní Plzeňskou nebo Virtuální kartu s aktivovaným slevovým profilem.
  • Studenti od 18 let musí předkládat každý školní rok potvrzení o studiu, a to jedním z těchto způsobů: zasláním elektronického potvrzení ze školy (zeptejte se na tuto možnost ve vaší škole), předložením karty ISIC, platného žákovského průkazu, nebo formuláře PMDP „Potvrzení o studiu“ (ke stažení na webu Plzeňské karty) a musí si nechat tuto slevu aktivovat na Plzeňskou nebo Virtuální kartu. Poté si mohou zakoupit zlevněné předplatné nebo jednotlivé jízdenky.
  • Hlídejte si platnost vaší Plzeňské karty a při blížícím se datu expirace si včas (alespoň 1 měsíc předem) požádejte o výměnu.

zpět ...