Nový web jízdních řádů je spuštěn

1. 2. 2021

Vážení cestující,

dnes jsme na adrese jizdnirady.pmdp.cz spustili nový web jízdních řádů. Na první pohled si určitě všimnete odlišného vzhledu, zejména u výpisu vyhledaných spojení, které jsme doplnili i o přehlednou mapu. Změna se ale týká také celého systému v pozadí.

Nový web je mnohem lépe připraven pro tablety a mobilní telefony, přestože nemá ambici nahradit oblíbenou mobilní aplikaci Moje PMDP. Naopak nám nový systém umožní další inovace mobilní aplikace.

Užitečné:

Vaše oblíbené Zastávkové jízdní řády najdete v menu pod stručným a jednoduchým názvem "Jízdní řády". Po výběru požadovaného směru linky se vám zobrazí seznam zastávek a po jejím výběru už vám dobře známý jízdní řád. V něm můžete vybírat jiné zastávky na trase, nebo zvolit opačný směr, tak jak jste byli dosud zvyklí.

S novým webem došlo ke změně tzv. trvalých odkazů na zastávkové jízdní řády. Pokud máte v Oblíbených položkách svého prohlížeče uložen odkaz na jízdní řád své oblíbené zastávky/linky, je ho třeba smazat a nastavit znovu. Jízdní řád ve formátu pro tisk je dostupný pomocí ikonky v horním pruhu každého zastávkového jízdního řádu.

Už od začátku pilotního provozu pro veřejnost, který byl spuštěn v prosinci minulého roku, se nový web setkává s pozitivními reakcemi uživatelů. Chválíte především přehledný a moderní vzhled a zároveň jednoduchost jeho používání. Všem za hodnocení a připomínky děkujeme.

Na další náměty a případné dotazy se těšíme na adrese jizdnirady@pmdp.cz.

Jizdni_rady_inzerce_0121_tmave_1680x875px

zpět ...