20. 6. 2024

Oslavy výročí 125 let MHD v plzni

V sobotu 15. června jsme oslavili výročí 125 let městské hromadné dopravy v Plzni a rádi bychom všem poděkovali za to, že za námi dorazili a toto významné výročí s námi oslavili. Na naše návštěvníky čekala výstava historických, provozních i technologických vozů, ukázky dynamického dispečinku, tramvajový simulátor, panelové výstavy, komentované prohlídky, zajímavé rozhovory, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalšího bylo k vidění v obou vozovnách PMDP. Do vozovny na Slovanech dorazilo v průběhu dne neuvěřitelných 4 200 návštěvníků, na Karlov si pak našlo cestu přes 3 700 lidí.

Obrovský zájem byl především o prohlídky nové vozovny na Slovanech, na které se podívalo více než 1300 návštěvníků.

K oslavám výročí patří i upomínkové předměty a každý, kdo dorazil do vozovny na Karlově, dostal limitovanou edici pohledu, na kterou si mohl otisknout i speciální razítko oslav. U stánků s reklamními předměty se vytvářely dokonce fronty a po několika hodinách byly některé předměty vyprodané. Prodalo se více než 2100 reklamních předmětů.

Oslavy výročí 125 let městské hromadné dopravy v Plzni zakončila v neděli dopoledne jízda tramvajového konvoje. Z vozovny na Slovanech vyrazilo v 10 hodin celkem 15 historických i současných tramvají v čele s legendární tramvají Křižík & Brožík č. 18 z roku 1899. Na tuto speciální jízdu bylo prodáno téměř 250 vstupenek.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ZDE.

zpět ...