Speciální jízda soupravy vozů T3

28. 6. 2023

Od začátku července už v Plzni nepotkáte spoj městské veřejné dopravy, který by nebyl bezbariérový. V letošním roce postupně přebíráme 10 nových plně nízkopodlažních tramvají Škoda 40T, díky kterým můžeme postupně vyřazovat starší tramvaje. Během letoška vyřadíme polovinu tramvají typu T3R-P z celkového počtu 20 ks. To umožní řadit vozy T3R-P, už jen jako zadní vozy souprav, kde je přední vůz nízkopodlažní.

Soupravy vozů T3 jezdily v Plzni téměř 48 let a my jsme proto připravili speciální rozlučkovou jízdu soupravy tří spřažených vozů. Tato souprava vyjede v pátek 30. června v 15:00 z točny U Zvonu a pojede po trase U Zvonu – Univerzita – Světovar – Skvrňany – Košutka – Bolevec – Vozovna Slovany. Jízdné bude zdarma (pamětní jízdenka zaručí místo ve voze). Nástup (v případě volné kapacity) a výstup bude možný na všech konečných po trase.

Od 14:00 bude U Zvonu připravený stánek, ve kterém si budete moci vyzvednout pamětní jízdenku na tuto jízdu. Zároveň si budete moci prohlédnout výstavu přímo v soupravě a chybět určitě nebude ani limitovaná edice pohledů.

Podrobný jízdní řád

zpět ...