Jak dlouho ve společnosti pracujete?
Já u dopravního podniku pracuji od roku 2018, tedy 3 roky, 
a manžel nastoupil o rok později. Moje práce ho natolik zaujala, že i on zatoužil být řidičem tramvaje, a tak se z nás opět stali kolegové. U předešlého zaměstnavatele jsme totiž také pracovali spolu, dokonce jsme se tam poznali. Já tam 15 let pracovala jako obsluha jeřábových strojů, manžel byl na pozici provozního zámečníka, a to dokonce 32 let. 

Jste oba řidiči tramvaje, co je na tramvajích nejlepší?
Samotná obsluha se liší od řízení automobilu, je to příjemná 
a zajímavá změna. Navíc se nám líbí jejich veselá barva, vždy mám hned lepší náladu. 

Jak vypadá váš pracovní den?
Při nástupu do zaměstnání se zastavíme ve výpravně a  převezmeme si desky,  ve kterých jsou takzvané noty (detailní jízdní řád, pozn. red.), a nezbytně nutnou lékárničku. Vozmistr nám sdělí, na které koleji se nachází náš vůz, my ho nastartujeme, vizuálně zkontrolujeme, přihlásíme se na informační systém a zadáme jízdní řád. Pokud je vše v pořádku, vyrážíme z vozovny na danou trasu. Směnu končíme buď opět ve vozovně, případně vůz předáváme některému z kolegů na určeném místě ve městě.

Snažíte se mít směny společně nebo se naopak střídáte?
Nadřízený nám v tomto ohledu vychází hodně vstříc a  snaží se nám dávat směny stejné, ale někdy to holt nevyjde. 

Na jaké lince jezdíte nejraději?
Já ani manžel nemůžeme říct, že máme nějakou oblíbenou trasu. Každá má něco do sebe.  

Co vás na práci nejvíce baví?
Já mám ráda velké stroje, baví mě ta jejich kolosálnost. V mé předchozí práci jsem jako jeřábnice měla tuny nad hlavou, teď je mám zase za sebou. ☺ Moc mě také baví rozdávat malým cestujícím na Štědrý den drobné dárky, vzpomínka na rozzářené tvářičky mě pak těší ještě dlouho.  Manželovi se hlavně líbí, že bezpečně vozí cestující a dělá tak záslužnou práci. 
Navíc oba oceňujeme, že je PMDP spolehlivá firma, co se sociální péče týče, a že máme v práci moc dobrý kolektiv. Nedávno jsme například společně s  kolegy natočili taneční video jako poděkování zdravotníkům v této těžké koronavirové době. My si během natáčení užili moc příjemné odpoledne se spoustou srandy a dle velkého množství pozitivních reakcí jsme řadě lidí udělali radost (video ke shlédnutí na Youtube PMDP, pozn. red.). 

Co je naopak nejnáročnější?
Oba jsme se shodli na tom, že nejnáročnější je, když se na tramvaji objeví nějaká závada během jízdy. Ale to se děje velmi zřídka, protože vozový park je na profesionální úrovni. Někdy nás také trošku zlobí nepřizpůsobiví cestující, ale vše se snažíme řešit domluvou a s klidem.

Měli byste z práce nějakou historku, zajímavost, perličku …?
Manžel například řešil se starší paní ztrátu kabelky s velkým obnosem peněz. Nakonec zjistil, že kabelku nenechala v tramvaji, ale v autobuse. Vše dopadlo dobře a jako poděkování jsme dokonce dostali pozvání na návštěvu. 
Mně se jednou do cesty připletl cyklista. Zrovna jsem brzdila a on se naopak rozjížděl na přechodě. Naštěstí jsem do něj pouze lehce strčila bokem, takže jsem mu nijak neublížila. Pán se mi začal omlouvat a říkal, že mě přehlédl. ☺

Povídáte si doma o práci?
Ano, to je jasné.☺ Jeden druhému si stěžujeme na nezodpovědné řidiče aut nebo jaké kuriozity se nám přihodily. Když všechno probereme, tak se snažíme vypnout a jdeme do přírody nebo relaxujeme u televize. 

Jak nejraději trávíte svůj volný čas?
Když máme dovolenou, sbalíme si věci a společně odcestujeme k moři. Nejraději jezdíme do Řecka. Ale třeba o víkendech jezdíme na hory na celodenní túry společně s dětmi. Rádi chodíme na procházky po okolí Plzně nebo jezdíme na kole. Já osobně miluji jízdu na koních a manžel rybaření.

Jste úžasně sladěný pár. Jak dlouho jste spolu a jaké byly vaše svatební pocity? 
Jsme spolu již 13 let a 5 let máme od svatby. Takže nám opravdu nedělá problém být spolu v jednom zaměstnání. 
Když mě manžel požádal o ruku, rozhodli jsme se naši svatbu udělat tajně na radnici. Nechtěli jsme ji dělat velkou a ani nikoho urazit, kdybychom ho nepozvali. 
Pocity jsme oba měli dost smíšené. Den před svatbou do nás nabouralo auto, takže z toho byly starosti. Servis nám zapůjčil náhradní vozidlo, kterým mě manžel odvezl na radnici. 
Hlavně to bylo celé moc romantické a tajuplné. Po svatbě jsme měli tři krásné svatební cesty po řeckých ostrovech. 

Manzele KubkovitramKubkovi