Do trolejbusu i autobusu bez drobných

23. 6. 2016

23.6.2016, Chebský deník

Mariánské Lázně – Už žádné hledání drobných na autobus nebo trolejbus.

Mariánskolázeňským bude v budoucnu stačit Mariánskolázeňská čipová karta.

Na tomto kroku se dohodli zastupitelé města na svém posledním zasedání.

„Současný způsob odbavování je zastaralý,“ uvedl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák s tím, že dosluhující mincové automaty mají navíc omezené využití.

Nový odbavovací systém navíc umožní přístup k systému Karlovarské a Plzeňské karty. To znamená, že bude platit i v těchto městech při cestování tamní městskou hromadnou dopravou. V první fázi bude čipová karta sloužit zatím jen pro cestování městskou hromadnou dopravou, později by ji Mariánskolázeňští mohli používat jako elektronickou peněženku i při platbě městských služeb, například na sportovištích nebo při kulturních akcích v divadle.

Ročně by za provoz nového, moderního odbavovacího systému měly Mariánské Lázně zaplatit přibližně tři sta tisíc korun.

Město ale musí počítat s investicí do prvotní fáze. O investici do pořízení nového odbavovacího systému se podělí s Městskou dopravou Mariánské Lázně. Z rozpočtu navíc půjde i prvotní výdej karet. Ten by měl být pro cestující zdarma a akci by mělo financovat město. Mariánky počítají s tím, že je to bude stát téměř čtvrt milionu korun.

Platba mincemi ale z hromadné městské dopravy zmizet nemusí. „Uvažuje se, že by platba hotovostí zůstala, ale ne formou kasiček, ale přímo u řidiče,“ dodal starosta.

Moderní způsob odbavování a zavedení Mariánskolázeňské karty by měly začít v prvním čtvrtletí příštího roku.Region| Západní Čechy

 

zpět ...