Dopraváci bojují s bezohlednými řidiči

29. 9. 2016

5. 9. 2016, Právo

„Na hulváta ne!“ To je název právě spuštěné kampaně Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Je cílená na bezohledné řidiče, kteří parkováním ve stanicích nebo snižováním průjezdnosti ulic komplikují život šoférům MHD i cestujícím. Například auto odstavené v zastávkovém zálivu nebo těsně před ním často znemožňuje správné zajetí autobusů i trolejbusů do stanice.
„Řidič parkující v prostoru zastávky tak velmi ztíží výstup či nástup například maminkám s kočárky nebo lidem s pohybovým omezením,“ upozornil Michal Kraus, generální ředitel PMDP.
Problémy způsobují také zásobovací dodávky krátkodobě zaparkované v jízdních pruzích. „Intenzivně spolupracujeme s místními složkami policie, ale není v jejich silách ohlídat celé území města,“ podotkl Jiří Ptáček, dopravněprovozní ředitel PMDP. Kampaň, která bude k vidění například na vozech MHD, má mít především osvětový charakter. „Máme za to, že si řidiči často ani neuvědomují, že takto zdánlivě nevinné přestupky vážně komplikují další dopravu,“ konstatoval Ptáček.

zpět ...