1. 11. 2016

26. 10. 2016, Plzeňský deník

Pokud nastoupíte v pátek 28. října do některého z plzeňských autobusů, trolejbusů nebo tramvaje, určitě si všimnete řidiče nebo řidičky. Nebude už mít totiž na sobě modrou dopraváckou uniformu, ale nový moderní stejnokroj s kvalitní košilí, barevnou kravatou a doplňky.
„Staré uniformy potkáte naposledy 27. října. O den později přestrojujeme,“ potvrdil generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus. Řekl, že podnik se loučí s historickou modrou barvou, která doprovázela řidiče řadu let. Nové komfortní stejnokroje navržené Alicí Stuchlovou jsou laděny do antracitově šedé a mají barevné doplňky – červené mají řidiči autobusů, zelené trolejbusů a žluté tramvají. Bílé doplňky dostanou pracovníci dispečinku a zákaznických center. „Řekl bych, že se uniformy povedly, jsou příjemné,“ řekl šofér autobusu Tomáš Vorlíček.
Stejnokroj si chválí i řidička tramvaje Miroslava Hrušková.
Za obměnu šatníku pro cca 600 řidičů zaplatil PMDP asi 12 milionů korun, na dalších 2,5 milionu vyjde roční obměna některých součástí výstroje. Stejnokroje dodala společnost Dafné profi, která vyhrála výběrové řízení. Podle dopravně provozního ředitele PMDP Jiřího Ptáčka mají zaměstnanci nasmlouvané v Plzni dvě čistírny, které budou využívat.
Změnami v šatníku ale novinky v PMDP nekončí. Podnik mění po 13 letech svoje logo, jež přizpůsobuje novému městskému logu. Základem je šipka směřující na západ, kterou doplní nápis podniku a pak různé možnosti grafické stavebnice, která zobrazuje plzeňské dominanty. „Náklady na celý grafický manuál jsou 360 tisíc korun,“ uvedl Michal Kraus.

zpět ...