Městské dopravní podniky zmodernizují vozový park

21. 5. 2010

Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 08.02.2005
Název: Městské dopravní podniky zmodernizují vozový park
Autor: JAN JAROLÍMEK
Str.: 11
Oblast: Západní Čechy

Text:
Plzeň - Téměř 90 milionů korun získají z evropského Společného regionálního operačního programu Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP).
Zhruba polovina půjde na modernizaci vozového parku a zbytek do odbavovacích a informačních systémů.
"Téměř 47 milionů korun dáme na modernizaci čtyř tramvají T3 na nízkopodlažní vozy," říká primátor a předseda představenstva PMDP Miroslav Kalous. Na modernizaci, která by měla skončit již v letošním roce, přidají dopravní podniky ze svého dalších 16 milionů korun.
"Přestavba tramvají, které budou mít stejnou životnost jako nové, přijde na třetinu až polovinu ceny nových vozidel," upřesňuje.
Více než 18 milionů korun poputuje do nákupu zařízení pro sluchově a zrakově postižené občany. Speciálními čidly, na která přispěje podniková kasa šesti miliony, bude ještě v letošním roce vybaveno všech zhruba 300 tramvají, autobusů a trolejbusů.
Na instalaci odbavovacího a informačního systému městské hromadné dopravy získá město z fondů EU 22 milionů korun.
"Dopravní podniky k této částce přidají dalších 11 milionů a nakoupíme za to 25 samoobslužných terminálů na nabíjení karet na MHD," říká Kalous.
Plzeňský magistrát připravuje podle primátora žádost o dotace ze strukturálních fondů Evropské unie na stavbu nové vozovny pro stovku autobusů a stovku trolejbusů s rezervou 50 vozů.
"Stavba by měla přijít na 660 milionů korun a žádost radnice předá na přelomu roku," potvrdil primátor. Nová vozovna by měla vzniknout na 7,5 hektarovém areálu na Zátiší, které v loňském roce město získalo od armády.

 

 

zpět ...