Novou Plzeňskou kartu už má přes dva tisíce lidí!

26. 3. 2015

25. 3. 2015, qap.cz

Výměna Plzeňských karet aktuálně probíhá druhou vlnou. Dopravní podniky v Plzni za první měsíce vydaly už víc jak dva tisíce nových karet Desfire. O bezplatnou výměnu zatím požádalo víc jak osm set lidí. Na skladě ale stále zůstávají i staré typy karet, které se k cestujícím ještě mohou dostat.

Výměna Plzeňské karty odstartovala na začátku února a v oběhu už jich je pořádná řádka. "K dnešku bylo vydáno přesně 2386 nových karet. Ceklkem jsme přijali 2854 žádostí. Z toho bylo 1985 žádostí o klasickou výměnu, přesně 869 klientů žádalo o bezplatnou výměnu," shrnul QAPu aktuální počty ředitel Úseku Plzeňské karty Martin Chval.

Výměna zatím běží bez vážnějších problémů. Komplikace přesto v zákaznických centrech nárazově vznikají. "Největší problémy jsou při vyzvedávání. Řada lidí neví, že si musí přijít osobně kartu vyzvednout nebo v zastoupení musí být předložená oveřená plná moc," vysvětluje Martin Chval s tím, že přísná pravidla jsou kvůli identifikačním údajům karty. Velmi často se objevují například případy, kdy jeden člen z rodiny chce vyzvednout kartu pro své příbuzné. I v tomto případě musí mít ale ověřenou plnou moc.

Objednání přes internet zatím nefunguje! Lidé "bojují" i s vyvolávacím systémem...
Vyvolávací systém , který je od února k dispozici na zákaznickém centru na Denisově nábřeží, funguje technicky sice v pořádku, nicméně lidé se v něm ještě úplně nezorientovali. "Klienti někdy neví, jakou konkrétní službu si navolit a vytisknout lístek. Spíš se v tom ještě nezorientovali a někdy to vyžaduje asistenci," dodává Martin Chval.

Objednání přes internet přes web Úřad bez čekání zatím ale nefunguje. V současné době celý projekt přebírá Správa infromačních technologií, která následně systém zapojí. Odhadem by to mělo fungovat v řádu několika následujících týdnů.

Paradoxně se k lidem stále ještě mohou dostat i staré karty. "Je to hlavně v případech, kdy se vydávají duplikáty," vysvětlil Martin Chval. Na skladě totiž při přestupu na nový typ karet zbyla řada nepoužitých starých, ty by se musely vyhodit. Teď se k lidem dostávají třeba v případech, kdy žádají o duplikáty kvůli ztrátě a podobně. I zásoby starých karet už se ale tenčí a zhruba do měsíce by už měly být úplně vyčerpané.
 

zpět ...