Plzeňské karty vyřídí také dvě pobočky spořitelny

26. 11. 2015

26. 11. 2015, Mladá fronta DNES

Problémy související s přílivem lidí žádajících výměnu a pořízení Plzeňské karty pro cestování veřejnou dopravou se snaží mírnit zástupci dopravních podniků.
Zákaznické centrum na Denisově nábřeží a Klatovské třídě, kde se karty běžně vyřizují, jsou pod značným tlakem přibývajících žadatelů. K lidem, kteří musejí absolvovat běžnou výměnu karty, přibývají i senioři nad 70 let, pro něž do začátku roku platí povinnost mít kartu pro cestování zdarma, což dosud nebylo nutné.
Dopraváci proto od včerejška umožnili vyřizování karet v pobočkách České spořitelny v Obchodním centru na Rokycanské třídě a na Lochotíně v Gerské ulici. I tam je tedy možné podat žádost o novou Plzeňskou kartu nebo žádost o výměnu karty a tam také budou připraveny k vyzvednutí.
„Zákaznická centra čelí poslední měsíce velkému náporu a my si vážíme spolupráce s Českou spořitelnou, která našim zákazníkům přinese více odbavovacích míst,“ řekl generální ředitel dopravních podniků Michal Kraus.
„Velkou výhodu spolupráce vidíme i v otevírací době pobočky na Rokycanské, kde si lidé mohou požádat o Plzeňskou kartu sedm dní v týdnu,“ uvedl Martin Chval, který má záležitosti kolem Plzeňské karty na starost. Upozornil přitom, že na pobočkách spořitelny nelze vydávat karty expresně do 48 hodin ani na počkání.
Stejně jako v Zákaznickém centru na Denisově nábřeží je v pobočce České spořitelny možné pořízení fotografie na místě. V případě žádosti o novou kartu, stojí fotografování 25 korun, při výměně karty se neplatí. Za vyřízení karty v pobočkách České spořitelny není možné platit hotově, ale pouze prostřednictvím platební karty.
Základní sazba za pořízení karty je 170 korun, u zákazníků nad 60 let 80 korun.

zpět ...