PMDP nakoupí od Škodovky dalších 10 moderních tramvají 40T

27. 5. 2022

25.05.2022, QAP

Na představenstvu PMDP byl ve středu 25. května schválen nákup dalších tramvají Škoda 40T. Dopravní podniky nakoupí tramvaje od společnosti Škoda Transportation.

„Dokupujeme do počtu 22 ks tramvaje Škoda 40T . Jsem si jistý, že nové vozy přispějí k dalšímu zvýšení komfortu našich cestujících. Tříčlánkové obousměrné tramvaje Škoda 40 T, označované také názvem ForCity Smart, jsou stoprocentně nízkopodlažní, klimatizované a v porovnání s ostatními vozy výrazně tišší," říká dále Zarzycký.

Tramvaje Škoda ForCity Smart 40T můžete v ulicích potkat od podzimu 2021. "První dva velkokapacitní vozy Škoda 40T jezdí v Plzni od minulého roku a v provozu se osvědčily," doplňuje Roman Zarzycký.

Vozy 40T jsou moderní a komfortní. Rychlý nástup a výstup cestujících umožní pět dvoukřídlých dveří na obou stranách vozidla. Tramvaje ForCity Smart odpovídají nejnovějším evropským normám, včetně požadavků na nehořlavost použitých materiálů, na pevnost skříní vozidel nebo odolnost skříně vozidla proti nárazu. Čelo vozidla je navrženo tak, aby více chránilo řidiče a cestující v případě kolizí a zároveň i další účastníky dopravy. Nové uspořádání rovněž poskytuje lepší výhled pro řidiče a pohodlnější ergonomii řízení.

„Tramvaj je vybavena nejmodernějšími informačními systémy, kamerami a dalšími inovacemi. Nový je rovněž interiér, který odpovídá dnešním trendům, které kladou důraz na funkčnost a jednoduchost. Tramvaje budou také plně klimatizované, což výrazně přispěje ke komfortu cestujících. V brzké době navíc začneme pracovat na dalších vozidlech pro PMDP,“ uvedl Tomáš Ignačák, místopředseda představenstva skupiny Škoda Transportation.

To, že se jedná o nejmodernější generaci vozů ze Škodovky, potvrdil i prezident Škoda Transportatiton. „Téměř po 20 letech dodáváme do Plzně novou tramvaj vyrobenou přímo Plzeňáky. Jedná se o nejmodernější generaci škodováckých tramvají, která všem cestujícím poskytne nejvyšší úroveň pohodlí a bezpečí. Například skelet čela vozidla je navržen tak, aby více chránil řidiče a cestující v případě kolizí a současně byl ohleduplný i k dalším účastníkům dopravy,“ uvedl vloni na podzim Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

zpět ...