Polovina plzeňských zastávek MHD dostane nové názvy

3. 10. 2013

2. 10. 2013, ČT 24

Téměř každá druhá zastávka plzeňských tramvají, trolejbusů a autobusů se přejmenuje. Město tak chce zpřehlednit MHD, názvy se budou zkracovat či se přizpůsobí okolí. V malé revoluci v hromadné dopravě se ale budou muset zorientovat cestující.

Názvy odkazují na budovy či podniky, které už na místě nejsou, jsou příliš složité a mají v názvu čárky či zkratky, nebo jsou naopak nepřesné – tím vedení města zdůvodnilo plánovanou změnu názvů zhruba 170 zastávek MHD v celém městě. Změny připravované k 15. prosinci se tak dotknou téměř poloviny všech zastávek.

Významná plzeňská zastávka se v jízdním řádu jmenuje např. "Hl. nádr. ČD, Americká". Její přejmenování na Pařížská má název zjednodušit, a to nejenom kvůli zapamatovatelnosti, ale také kvůli zadávání do internetových vyhledavačů. Naopak třeba zastávka Lidická se přejmenuje na U Gery, aby lidé věděli, kde přesně v dlouhé Lidické ulici vlastně vystoupí.

Rozsáhlé změny ovšem mohou být nepříjemné pro cestující. Například zmíněná změna názvu zastávky Lidická na U Gery by mohla způsobit zmatek, protože název U Gery již dnes patří zastávce v sousední ulici. Ta se přitom přejmenuje na Úřad Lochotín.

Dopravní podnik proto odstartoval masivní informační kampaň. "Vozíme informační letáky, kde jsou uvedeny ty nejzásadnější změny názvů zastávek. Veškeré změny pak najdou cestující na našich internetových stránkách," uvedl dopravně provozní ředitel PMDP Jiří Ptáček.

 

Na reportáž se můžete podívat zde.

zpět ...