24. 5. 2010

Zdroj: Právo
Datum: 13.12.2005
Název: Spoje na Borská pole zhoustnou
Ročník: 15
Číslo: 290
Autor: Ivan Blažek
Str.: 12 - Plzeňský kraj
Pořadí: 03
Rubrika: Plzeňský kraj
Oblast: Tisk celostátní

Text:
Plzeňské dopravní podniky najedou v příštím roce o stovky tisíc kilometrů více

Méně narvané autobusy na Borská pole. To by měl být důsledek plánovaného kroku Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), které chtějí v příštím roce najezdit v průměru zhruba o tisíc kilometrů denně více než letos.
"Počítáme s ročním navýšením o čtyři sta tisíc kilometrů," řekl Právu generální ředitel PMDP Michal Kraus.
"Posílíme autobusovou trakci, a to tak, že zvýšíme počet spojů na stávajících linkách. Zejména na těch, které směřují na Borská pole," podotkl Kraus.
Podle dopravního náměstka PMDP Jiřího Klusoně přibudou autobusy například na linkách číslo 24, 30 nebo 41.
"Posily budou jezdit hlavně ve špičkách, tedy kolem šesté ráno, druhé odpoledne a také po desáté večer," sdělil náměstek. Vylepšené jízdní řády nezačnou platit hned od Nového roku, ale během prvního čtvrtletí.
Plzeňské dopravní podniky letos najedou 14,85 miliónu kilometrů, zmíněných 400 tisíc kilometrů znamená nárůst o necelá tři procenta. Rozpočet PMDP pro příští rok se ale proti letošnímu zvýší o šestnáct procent - z 561 na 652 miliónů.
"Zvýšení výkonů je jen jeden z důvodů," vysvětlil ekonomický náměstek primátora Vladimír Duchek (Pravá volba pro Plzeň).
"Do nárůstu rozpočtu se promítají i plánované investice do nových nebo modernizovaných vozů, náklady spojené se systémem Plzeňské karty, kterou již nezajišťuje Plzeňský holding, ale právě dopravní podniky, a také růst cen pohonných hmot i energií," uvedl Duchek a připomněl, že v posledních dvou letech se rozpočet PMDP prakticky nezvyšoval.
 

zpět ...