Studenti s novou kartou ušetří

24. 5. 2010

Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 31.08.2005
Název: Studenti s novou kartou ušetří
Autor: NATAŠA ŠEDIVCOVÁ
Rubrika: Lokální
Číslo: 204
Str.: 07
Oblast: Západní Čechy

Text:
Plzeňsko - Novou čipovou kartu si mohou od prvního září pořídit plzeňští studenti. Spojí výhody mezinárodního studentského průkazu (ISIC) s Plzeňskou kartou na městskou dopravu. Plzeňská karta ISIC je určená pro studenty středních a vysokých škol a bude platná ve stovce světových zemí, kde na ni držitelé mohou získat slevy na ubytování, jízdné, pojištění a vstupné na kulturní a sportovní akce.

"Podmínkou je dosažení hranice 14 let, pro studenty víceletých gymnázií je věková hranice snížena na 12 let," uvedl primátor Miroslav Kalous. Horní věková hranice držitele karty není na rozdíl od karty ISIC omezena, ale některé druhy slev a výhod jsou poskytovány jen do věku 26 let.
Nejzajímavější je na novém produktu cena. Zatímco samostatná ISIC karta vyjde na 250 korun a samostatná Plzeňská karta na 170 korun, společná Plzeňská karta ISIC stojí pouze dvě stovky. Levnější je s Plzeňskou kartou ISIC i každoroční prodloužení platnosti průkazu ISIC. U samostatné karty ISIC stojí 250 korun, u společné pouze 150 korun.
 

zpět ...