Terminál ulehčí práci

25. 5. 2010

Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 17.3.2007
Název: Terminál ulehčí práci
Podtitulek: Od září si lidé můžou sami dobít Plzeňskou kartu
Autor: Evžen Zavadil
Str.: 9
Rubrika: moje plzeň
Ročník: 16
Číslo: 65

Text:
Plzeň - Občané západočeské metropole a turisté si od září mohou sami nabíjet Plzeňskou kartu. Umožní jim to síť terminálů, které budou na podzim umístěny na pěti místech v Plzni. Do konce roku pak přibude ještě 20 terminálů, které se objeví v dalších částech města i okolí.

 

"Určitě to ocením. Využívám Plzeňskou kartu především na předplatné, a tak se těším, že nebudu muset vybírat peníze z platební karty a jezdit do Tylovky, kde je prodejní místo Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). A asi se taky vyhnu frontám," hodnotil s úsměvem vyhlídky terminálu Plzeňan Milan Nový.

Samoobslužné terminály představují novinku v rámci celé republiky. "Je to pilotní projekt, zájem o samoobslužné zóny mají i v dalších městech v republice. Jednali jsme s několika českými i zahraničními městy, zájem projevila i Bukurešť nebo třeba Jekatěrinburg," uvedl generální ředitel PMDP Michal Kraus. Terminál umožní 24 hodin denně dobíjet elektronickou peněženku nebo časové předplatné pro městskou dopravu na Plzeňské kartě. "Na terminálu budou dvě zdířky. Jedna bude na platební kartu, druhá na Plzeňskou kartu.

Stačí zadat PIN a transakci, kterou chcete provést. Na elektronickou peněženku je možné převést maximálně 4500 korun. Pokud někdo bude chtít peníze z karty vyplatit zpět, může zajít do zákaznického centra," nastínil možnosti terminálu projektový manažer Plzeňské karty Petr Šilhánek. Než se lidé dočkají nových samoobslužných zón, musí počítat s přechodným omezením služeb. Od 31. května se totiž uzavřou čtyři prodejní místa pro vyřizování předplatného. Až do září, kdy se postaví nové terminály, bude občanům k dispozici pouze prodejna v Tylově ulici a zákaznické centrum na Denisově nábřeží. "Nadále zůstanou v provozu opravdu jen tato dvě místa. S pracovníky, kteří jsou zaměstnáni v rušících se prodejních místech, už nepočítáme, rozvážeme s nimi pracovní poměr," vysvětlil Michal Kraus.

Projekt samoobslužných zón je spolufinancován Evropskou unií. Město Plzeň na něj získalo dotaci ve výši 25 milionů, 10 milionů korun do něj samo vložilo.

 

Samoobslužné terminály a rušená místa

- zavedení terminálů od září 2007, 5 míst: sady Pětatřicátníků, Americká, hlavní nádraží ČD, Lochotín - Studentská , Lochotín - budovaÚMO1

- zavedení terminálů do konce roku 2007, 20 míst: kromě dalších stanovišť v Plzni také Horní Bříza, Nýřany, Dobřany, Rokycany, Třemošná, Tlučná, Starý Plzenec, Chrást

- rušená místa: ZČU, Bory - konečná , Košutka, Pražská
 

zpět ...