Turisté mají novou jízdenku

24. 5. 2010

Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 26.07.2005
Název: Turisté mají novou jízdenku
Autor: JIŘÍ KOKOŠKA
Číslo: 173
Str.: 07
Oblast: Západní Čechy

Text:
Plzeň - Lidé, kteří nemají Plzeňskou kartu a nechtějí si kupovat jízdenku v automatech nebo trafikách, mají novou možnost, jak se svézt městskou hromadnou dopravou. Včera začaly Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) nabízet takzvanou Plzeňskou jízdenku. Jedná se o čipovou bezkontaktní kartu, která bude k dostání v prodejní síti PMDP, označených prodejnách novin a tabáku, informačních centrech a vybraných hotelích. Má sloužit především turistům.

"Cena Plzeňské jízdenky bude 300 a 600 korun. Přičemž první z nich bude přednabita na částku 200 korun a druhá na 500," uvedla včera mluvčí dopravce Alena Vaňková. Mimo to je možné ji dále dobíjet až do částky 4500 korun.
K použití bude přednabitá karta jen v dopravních prostředcích u samoobslužných terminálů Cardman s dotykovou obrazovkou.
"Pomocí běžného ovládání si bude moci každý díky elektronické hotovosti na kartě zakoupit ve voze jízdenku podle vlastní volby v různých časových pásmech," vysvětluje generální ředitel PMDP Michal Kraus.
Nejdéle to ale bude možné na dobu jednoho dne. Nabídku aktivace jízdenky na dva a více dnů totiž Cardman neumožňuje a v prodejnách PMDP jízdné na delší časový horizont zakoupit pomocí Plzeňské jízdenky nepůjde.
V případě, že majitel Plzeňské jízdenky už kartu potřebovat nebude, bude moci zajít do prodejny PMDP, kde mu kartu vybijí a peníze ušetřené v elektronické peněžence mu vrátí. Stokorunu za pořízení karty ale nikoli. Může ji ale předat někomu jinému (karta je bez jména a fotografie, tedy přenosná) nebo schovat pro pozdější potřebu. Pokud však držitel čipovou kartu 24 měsíců po sobě ani jednou nepoužije, karta se zablokuje.
Dopravní podniky chtěly kartu představit 1. srpna. Do prodeje ji ale daly o týden dříve kvůli turistické olympiádě. Je tedy zatím omezem počet prodejních míst.
 

zpět ...