8. 9. 2016

V rámci kampaně „Na hulváta ne!“ chceme upozornit na hlavní problémy, se kterými se naši řidiči setkávají každý den a komplikují život nejen jim, ale především cestujícím.

Věříme, že mnoho řidičů se takového konání dopustí nevědomě, a že pokud budou vědět, jaká omezení tím způsobují mnoha jiným lidem, Na hulváta ne! - vizuál 4ubude v ulicích Plzně podobných situací…

Děkujeme, že se nad tím zamyslíte.

Mezi ty nejzávažnější problémy patří:

  1. Osobní i dodávkové vozy parkující před, za nebo uvnitř zastávkového prostoru. Znemožňují tak vozidlům městské veřejné dopravy najet do zastávkového prostoru správným způsobem, tedy tak, aby mezi chodníkem (nástupní hranou) a vozidlem byla minimální vzdálenost.
  2. Řidiči osobních a dodávkových vozů neponechávají předepsanou šíři 3 metry pro jeden jízdní pruh. Parkují v zákazech stání, zákazech zastavení a v místech určených pro zásobování. Tím výrazně prodlužují stanovenou dobu jízdy linek městské veřejné dopravy.
  3. Řidiči osobních a dodávkových vozů blokující křižovatku. Tím vznikají významná zpoždění městské veřejné dopravy s nutností výpravy vyššího počtu vozidel a nedodržování jízdních řádů.

Cílem kampaně je ukázat dopady, které tyto problémy přináší.  K mnoha problémovým situacím by nemuselo vůbec docházet, kdyby byli řidiči osobních a dodávkových vozů alespoň malinko ohleduplnější k ostatním.

Vizuály ke kampani a více informací naleznete v záložce Zábava.

zpět ...