20. 4. 2016

Industriální stezka, jeden z projektů Zeleného města, propojuje místa technických zajímavostí v Plzni. Instalace kiosku ve Štruncových sadech uzavřela první etapu výstavby této stezky, která představuje turistům a zájemcům historii, technické zázemí a další zajímavosti jednotlivých podnikatelských subjektů sdružených v rámci Zeleného města, tedy Vodárny Plzeň, ŠKODY Transportation, Plzeňské teplárenské a Plzeňských městských dopravních podniků.

20150411_DPA_infokiosek_pmdpZáměrem projektu Industriální stezka nesleduje Plzeňský kraj, město Plzeň a výše uvedené společnosti jen zpřístupnění informací o uvedených společnostech, ale je to první krok na cestě ke znovuobjevení industriální historie města Plzně a Plzeňského kraje.

V budoucnu by tento projekt měl sestávat z více vrstev, tj. neměl by vznikat jen na bázi dotykových obrazovek. V plánu je zpřístupnění technických památek na straně jedné i zajištění virtuální podoby technické památky prostřednictvím vybraných webů v případech, kde fyzické zpřístupnění ani instalace terminálu nejsou možné.

První čtyři stánky jsou umístěny v blízkosti sportovního areálu ŠKODA sport park, na Denisově nábřeží, u Techmánie a ve Štruncových sadech. Každý stánek nabízí zajímavé informace o daném místě včetně nahlédnutí do historie, fotogalerii, informace o Zeleném městě i dalších místech stezky.

 

 

VodárnaTeplárnaŠkodovka

zpět ...