2. 11. 2016

Od 1. listopadu do konce března mohou držitelé Plzeňské karty čerpat 50% slevu na vstupné do Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historického podzemí.

Plzeňský Prazdroj se tímto zapojil do Bonusového programu Plzeňské karty.

Pivovarské muzeum v Plzni jako jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách vypráví příběh o historii piva a pivovarnictví, a co se týče pojetí i šíře expozice, údajně nemá ve světě konkurenci. Muzeum sídlí ve středověkém právovárečném domě z 15. století, návštěvníci zde mohou vidět původní gotickou sladovnu, hvozd, nebo valečku. Od 26. října návštěvníci uvidí v rámci prohlídky Pivovarského muzea v Plzni také výstavu připravenou ve spolupráci se Západočeským muzeem, která nese název Zaniklý svět stolních společností.

Při prohlídce Plzeňského historického podzemí návštěvníci sestoupí do labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století a měří více než 14 kilometrů. Plzeňské historické podzemí plnilo pro své středověké obyvatele řadu funkcí, přičemž vše o jeho historii a také o životě středověkých občanů Plzně odhalí prohlídka s průvodcem.

zpět ...