Společná kampaň dopravních podniků odstartovala

10. 9. 2017

02V pátek 1. září odstartovala společná kampaň dopravních podniků napříč republikou. Jedná se o první podobnou akci, kterou se podařilo realizovat pod křídly Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR). Kampaň představuje „hromadu důvodů“ proč využívat městskou veřejnou dopravu.

Za posledních 15 let došlo prokazatelně k významnému kvalitativnímu posunu ve veřejné dopravě. Kleslo průměrné stáří vozového parku, významně se zvýšila kvalita dispečerského řízení a tedy i přesnost dodržování jízdních řádů, standardem se stávají inteligentní zastávky, odbavení bankovní kartou nebo klimatizace ve vozech. Nízkopodlažnost vozidel je již téměř samozřejmostí. Přesto, byť v jednotlivých dopravních podnicích je situace odlišná, ve většině měst se dosud nepodařilo zvýšit počty cestujících ve veřejné dopravě.

Hlavní vlna kampaně se odehraje v období od září do listopadu v rámci online kanálů a bude regionálně podpořena jednotlivými zapojenými dopravními podniky v podobě polepů vozidel, citylightů a dalších formátů. Kampaň je prezentována i na samostatném webovém profilu www.MateHromaduDuvodu.cz, který nabízí spoustu zajímavostí nejen z jednotlivých dopravních podniků.

V plzni nyní můžete potkávat kampaň na vozech PMDP, na kterých je prezentováno hned 7 důvodů, proč jezdit MHD:-)

 

 

01
02
03
04
05
06
07

zpět ...