Náporové období na začátku školního roku

14. 8. 2020

Naše Zákaznická centra se připravují na již tradiční náporové období související se začátkem školního roku. Pro naše zákazníky budou samozřejmě otevřené všechny přepážky, i přesto se však mohou tvořit fronty.

5 tipů jak se vyhnout frontám:

 1. Využijte možnosti samoobslužného odbavení:
  E-shop Plzeňské karty, na kterém si koupíte předplatné nebo elektronické peníze, které následně zapíšete na svoji kartu buď přímo ve vozech PMDP, nebo na bankomatu České spořitelny.
  Virtuální kartu, kde si můžete pro předplatné zvolit libovolný identifikátor (mobilní telefon nebo platební kartu), a to on-line bez nutnosti následného zápisu. Zatím je možné na Virtuální kartu pořídit předplatné pouze pro zónu 001 Plzeň.
  Bankomaty České spořitelny, na kterých lze bez poplatku (bez ohledu na to, jakou máte banku) dobít vaši Plzeňskou kartu.
   
 2. Využijte i ostatní prodejní místa.
   
 3. Pokud potřebujete využít Zákaznické centrum PMDP, a.s. k jiným službám, než je dobíjení, doporučujeme se objednat přes www.uradbezcekani.cz.
   
 4. Studenti od 15 do 18 let nemusí dokládat potvrzení o studiu. Zlevněné předplatné si tak mohou dobít bez návštěvy Zákaznického centra.
   
 5. Nárok na bezplatnou přepravu je vždy aktivován do konce platnosti karty, případně do dosažení věku 15 let (u dětí), nemusí se tedy každý rok obnovovat.


SOUTĚZ o 3 předplatné zdarma! Na začátku října vylosujeme 3 zákazníky, kteří si v průběhu od 17. 8. do 30. 9. aktivují předplatné přes e-shop Plzeňské karty nebo přes Virtuální kartu, a vrátíme jim uhrazenou částku. Například za pořízení plnocenného ročního předplatného v ceně 4 006 Kč vám bude na účet zaslána částka 4 006 Kč.
 

Další důležité informace:

 • Studenti mají nárok pouze na zlevněné předplatné (nikoliv na jednotlivé jízdné).
 • Osoby nad 65 let nemusí předkládat potvrzení o pobírání starobního/invalidního důchodu, pro dobití zlevněného předplatného/aktivaci nároku na zlevněné jízdné stačí předložit občanský průkaz k prokázání věku.
 • Děti do 15 let (do dosažení 15 let) mohou cestovat zdarma jen za předpokladu, že vlastní Plzeňskou kartu s aktivovaným nárokem na bezplatnou přepravu.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na infolince PMDP, a.s., tel. číslo 371 655 600.

Informace k pořízení Plzeňské karty.

Informace k výměně Plzeňské karty.

Informace o přepravě v Plzeňském kraji.

zpět ...