Pozor na končící platnost Plzeňských karet

29. 5. 2020

Stejně jako jiné bankovní karty se vydávají na omezenou dobu, i Plzeňské karty se od roku 2014 vydávají s omezenou platností na 5 let, konec platnosti je uveden na přední straně karty pod fotografií.

plzenska_karta_2018_predek

Výměna Plzeňské karty standardně trvá 20 pracovních dní, proto je třeba podat Žádost o výměnu karty nejdříve 3 měsíce a nejpozději 30 dní před skončením její platnosti. Pokud tak neučiníte, bude karta po uplynutí platnosti nefunkčnínebude možný nákup jízdenky přes elektronickou peněženku a ani revizoři nebudou moci z karty vyčíst informace o platnosti předplatného kuponu. V takovém případě revizoři vypíší záznam o provedené přepravní kontrole.

Na Zákaznickém centru si následně musíte nechat vyrobit kartu na počkání za příplatek a s tou zajít na doplatkovou pokladnu PMDP, kde prokážete, že vaše předplatné bylo v době kontroly aktivní. To vše do 15 kalendářních dnů od vypsání záznamu o provedené přepravní kontrole. Pokud splníte tyto podmínky, bude vám pokuta stornována.

Pokud si nechcete hlídat datum platnosti karty sami, doporučujeme registraci na e-shopu Plzeňské karty. Po autorizaci v Zákaznickém centru si v nastavení můžete zvolit automatické upozornění na blížící se expiraci karty.

V případě, že na své Plzeňské kartě datum platnosti karty nemáte, jedná se o starý typ Plzeňských karet, jejichž řízená výměna skončila v prosinci 2019. V takovém případě je třeba si zažádat o novou kartu okamžitě.

Na výměnu Plzeňské karty se můžete objednat na vámi zvolený čas přes Úřad bez čekání.

Veškeré informace o výměně Plzeňské karty najdete na webových stránkách Plzeňské karty nebo na infolince PMDP na tel. čísle 371 655 600.

zpět ...