2. 9. 2014

25. 8. 2014

Parkovišť, která akceptují platbu Plzeňskou kartou, v Plzni stále přibývá.

Plzeňská karta již dlouho neslouží pouze cestujícím ve veřejné dopravě. Naopak naplňuje původní záměr multifunkční městské čipové karty. Jednou z oblastí je využití PK jako elektronické peněženky. Například s obměnou parkovacích automatů roste počet míst, kde řidiči nemusejí hledat drobné na zaplacení parkovného, ale mohou pohodlně zaplatit Plzeňskou kartou.

„Velmi šikovným řešením je právě pro řidiče i varianta Plzeňské jízdenky, tzv. Plzeňská mini,“ říká Michal Kraus, generální ředitel PMDP a dodává: „jedná se o přívěšek na klíče, na který lze nahrát hotovost“.

Elektronickou peněženku si zákazník na Plzeňskou kartu nebo Plzeňskou jízdenkou (včetně přívěšku) snadno nabije na Zákaznických centrech PMDP, přes e-shop Plzeňské karty nebo na bankomatech České spořitelny, a to až do částky 3 500 Kč.

Platit Plzeňskou kartou lze v současné době v parkovacím domě Rychtářka, kde mohou uživatelé využívat Plzeňskou kartu i v podobě parkovací karty, v sadech Pětatřicátníků a na dalších 24 parkovacích automatech především v centru Plzně. Během září bude také zprovozněna platba Plzeňskou kartou v nově vybudovaném parkovacím domě v Jízdecké ulici (objekt u Nového divadla).   

Martin Chval, ředitel Úseku Plzeňské karty, dokládá i konkrétní čísla: „K dnešnímu dni bylo prostřednictvím Plzeňské karty realizováno celkem 14 883 transakcí na parkovacích automatech. Jedná se hlavně o místa v blízkosti historického jádra Plzně.“

Přístroje jsou vybaveny jednoduchým návodem, jak při platbě postupovat. A kromě parkovacího lístku je možné si nechat vystavit také stvrzenku o transakci na Plzeňské kartě.

Seznam parkovacích automatů naleznou cestující na www.pmdp.cz.

Kontakt:

 

Zbyněk Proška

Projektový manažer

tel.: 606 795 741

zpět ...