3. ročník konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava

29. 4. 2015

V rámci 3. ročníku mezinárodní konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava se sešlo v plzeňském Parkhotelu přes 300 účastníků z 16 států světa.
Konference se věnuje tématům městské veřejné dopravy, konkrétně udržitelné městské veřejné dopravě, novým technologiím ve vozidlech, na tratích i v odbavení a marketingu dopravních podniků.

Konferenci pořádají Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. (PMDP) pod záštitou Ministerstva dopravy ČR a města Plzně, za podpory Mezinárodní unie veřejné dopravy (UITP) a Sdružení dopravních podniků ČR.

„V roce 2011, kdy se uskutečnil první ročník této konference, jsme měli ambice z této konference udělat tradici a jsem velmi rád, že v Plzni můžeme letos přivítat účastníky z různých koutů světa již potřetí,“ říká Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a dodává: „touto akcí chceme podpořit i aktivity související s realizací projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.“

Odměnou pro organizátory je v neposlední řadě také fakt, že si konference získává své renomé i v zahraničí, což potvrzují rostoucí počty zahraničních účastníků. „Jsme velmi rádi, že zde můžeme přivítat například hosty z Puerto Rica, Kanady nebo Pakistánu a jmenovitě pak pana Alaina Flausche, generálního sekretáře UITP,“ uvádí Kateřina Fránová, vedoucí oddělení marketingu PMDP.

Ve dvou dnech se na konferenci představí téměř dvě desítky přednášejících, především zahraničních. Mezi příspěvky bude mimo jiné i velmi kontroverzní tématu MHD zdarma, které bude prezentovat polský odborník na tuto oblast Michal Beim.

Detailní program a informace o přednášejících jsou k dispozici na www.konference.pmdp.cz

 

Kontakt:
Kateřina Fránová
vedoucí oddělení marketingu
Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 12
301 00 Plzeň
Tel.: +420 378 037 592
Mob.: +420 724 542 152
 

 

TZ - 3. ročník konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava

zpět ...