5. 8. 2015

V Karlových Varech lze nově dobíjet Karlovarskou a Plzeňskou kartu v bankomatech České spořitelny

Od 15. srpna 2015 přichází Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s., (DPKV) s novinkou – zkušebním dobíjením Karlovarské karty přes bankomaty České spořitelny. Karlovarská karta slouží jako nosič předplatného v městské veřejné dopravě v Karlových Varech a Integrované dopravě Plzeňska (IDP) nebo jako elektronická peněženka umožňující nákup jízdenky ve vozech IDP. Tarify pro Karlovy Vary bude možné na Karlovarskou i Plzeňskou kartu dobíjet s platností počínající ode dne následujícího po provedení dobíjecí transakce.

Veškeré transakce s Karlovarskou kartou provedené v bankomatech České spořitelny jsou bez poplatku. Klient zaplatí pouze příslušnou cenu předplatného či sumu odpovídající výši nabití elektronické peněženky.

Novou možnost dobíjení hodnotí Pavel Bohánek, ředitel DPKV,: „Možnost zakoupit si předplatné nebo dobít elektronickou peněženku v bankomatech České spořitelny  na území Karlových Varů zvýší komfort jak držitelům Karlovarské, tak i Plzeňské karty s tím, že platby přes elektronickou peněženku bude možné uplatnit zatím jen v Plzeňském kraji.“

Spolupráci si chválí i Česká spořitelna. „Jsme rádi, že jsme u rozšíření praktické a užitečné služby pro obyvatele Karlových Varů. Úspěch Plzeňské karty nám udělal velkou radost. Věřím, že ulehčí cestování i v lázeňském městě veřejnou dopravou a že lidé ocení i skutečnost, že systémy obou měst spolu komunikují a oni si tak dobijí kartu, ať jsou v Plzni nebo Karlových Varch,“ uvedl Jiří Vajgl, manažer platebních karet České spořitelny.

Seznam bankomatů, na kterých bude možné novou službu využít, bude postupně zveřejňován na webových stránkách DPKV (www.dpkv.cz).

V souvislosti s uvedenou novinkou dojde během září k drobné úpravě i v Plzeňském systému – při dobíjení kupónu na Plzeňskou kartu přes spořitelní bankomaty bude potřeba jednoho kroku navíc. Zákazník bude muset zvolit mezi kupony pro Plzeňsko a kupony pro Karlovy Vary.

 

Kontakt:

Ing. Radomír Kozler
Projektový manažer Úseku Plzeňská karta
Tel.: 606 775 947

zpět ...