Zelené město rozdá 2015 květin za 2015 minut

25. 5. 2015

V rámci projektu Zeleného města bude pro Plzeňany připravena akce „2015 květin pro Plzeň“. Stačí přijít ve dnech 27. až 30. května na náměstí Republiky. Za symbolických 2015 minut bude rozdáno 2015 květin.

Každý Plzeňan, který si odnese květinu, umístí ji za okno a pošle její fotografii, se může zúčastnit slosování o zajímavé ceny, které věnovali partneři projektu Zeleného města. Ceny věnovali jednotliví partneři projektu.

 „Akcí 2015 květin pro Plzeň jsme chtěli vyjádřit podporu týmu Evropského hlavního města kultury 2015,“ vysvětluje Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, za Zelené město a dodává: „zároveň jsme chtěli lidem připomenout projekt, který v současné době připravuje například podporu výsadby stromů ve městě nebo zahájení dlouho připravené industriální stezky.“

Lumír Tesař, personální ředitel ŠKODA, a.s., připomíná i další projekt pod křídly Zeleného města, konkrétně evropský projekt ZeEUS: „Již v příštím týdnu bude zahájen ostrý provoz dvou elektrobusů a dobíjecí stanice na Košutce.“

Projekt Zelené město odstartoval v roce 2012. Na vzájemné spolupráci, která je deklarována několika cíli v oblastech souvisejících se životním prostředím, se domluvilo šest subjektů – město Plzeň, Plzeňský kraj, Plzeňské městské dopravní podniky, Plzeňská teplárenská, ŠKODA TRANSPORTATION a VODÁRNA PLZEŇ.

Jedná se o otevřené neformální sdružení, v jehož rámci uvedené subjekty mimo jiné spolupracují na projektech, které se různou měrou snaží zlepšit životní prostředí v Plzni.

Více informací o soutěži i akci samotné dostanou obdarovaní v uvedeném termínu na místě nebo na webu Zeleného města.


Kontakt pro média:

Kateřina Fránová

Tel.: 724 542 152

TZ - 2015 květin pro Plzeň

zpět ...