27. 7. 2016

Oprava tramvajové trati na Mikulášském náměstí a Slovanské ulici a oprava vodohospodářské infrastruktury (vodovodů a kanalizace), to budou důvody úplné uzavírky Slovanské a Mikulášského náměstí pro veškerou automobilovou dopravu v termínu od 1. do 31. srpna. Ve dnech od 13. do 22. srpna zde dojde i k výluce tramvajového provozu.

„Každá i sebekratší oprava tramvajové tratě má velký vliv na celou MHD v Plzni. Z toho důvodu bylo pro rekonstrukci tramvajového kolejiště v Mikulášské ulici zvoleno období prázdnin, kdy není MHD využívána pro cesty do škol. Kromě toho v období prázdnin nejezdí po Mikulášské ulici ani školní autobusy příměstské linkové dopravy z jižního Plzeňska, které mají zastávku na Mikulášském náměstí,“ vysvětluje Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Oficiální objízdná trasa pro individuální automobilovou dopravu bude Částkovou a Lobezskou ulicí na ulici U Prazdroje. Místní obsluha okolí stavby bude řešena dle jednotlivých etap stavby, v Plzenecké ulici bude pro zajištění průjezdu vyblokováno parkování.

Velká zkouška čeká i dopravní podnik. „Výluka odřízne tramvajovou vozovnu od zbytku Plzně, vozy tak budeme muset odstavovat na konečných, kde bude prováděna i základní údržba, jako je například úklid,“ popisuje dopady uzavírky Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s.

Výluka zasáhne především tramvajový provoz na linkách číslo 1 a 2, ale dotkne se také trolejbusové linky číslo 12. Noční autobusová doprava bude operativně odkláněna v závislosti na jednotlivých etapách výstavby.

Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP, a.s., doplňuje: „Po dobu výluky provozu tramvají, tedy od 13. do 22. srpna, bude jezdit linka náhradní autobusové dopravy, která obslouží obě tratě na Slovany a Světovar jednosměrným objezdem. Výluka bude náročná nejen pro nás, ale především pro naše cestující.“

Náhradní autobusová doprava pojede z náměstí Republiky, kde bude probíhat vzájemný přestup mezi tramvajovými linkami číslo 1 a 2 od Bolevce a Skvrňan a autobusy náhradní dopravy číslo 1/2A. Následně pojede po trase zastávek - Náměstí Republiky – Františkánská – Goethova – Prokopova – U Trati – Koterovská – Plzenecká – Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sirková – U Zvonu – Náměstí Republiky. Zastávky Anglické nábřeží a Hlavní nádraží nebudou ve směru na Slovany a Světovar obsluhovány!

Přestup z trolejbusových linek na autobusy náhradní dopravy směrem na Slovany a Světovar je doporučen u Mrakodrapu – autobusy budou odjíždět ze zastávky Prokopova. Pro cestující z vlakového nádraží bude zřízena obousměrná zastávka v Koterovské ulici poblíž křižovatky s Železniční ulicí a vyústění podchodu pod nádražím.

V závěru srpna, kdy budou ještě probíhat práce na tramvajové trati linky číslo 1 ve směru do centra, bude tato linka vedena na Slovany jednosměrným objezdem po trase Mikulášské náměstí - Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sladkovského – Mikulášské náměstí.

Podrobné informace o provozu MHD budou průběžně přinášet PMDP, a.s., na svých webových stránkách www.pmdp.cz a facebooku. K dispozici bude cestujícím také infolinka, informační cedule na zastávkách nebo informátoři, kteří budou k dispozici na vybraných frekventovaných místech.


Oprava tramvajová trati Mikulášské náměstí a Slovanská ulice

Investor stavby:         Město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku a Vodárna Plzeň, a.s.

Zhotovitel stavby:      EUROVIA CS, a.s.

Cena stavby:               21,4 mil. Kč pro část města Plzně

                                     12,3 mil. Kč pro část Vodárny Plzeň, a.s.

Důvodem opravy je zejména nevyhovující technický stav tratě a dotčené vodohospodářské infrastruktury. V části na Mikulášském náměstí bude na tramvajové trati provedena pouze výměna stávajících BKV panelů, na Slovanské ulici bude trať postavena z celé nové konstrukce.

Součástí stavby, jež by měla být zahájena 29. července a ukončena 9. září, je i oprava vodohospodářské infrastruktury (vodovody, kanalizace), doplnění napájecího kabelu trakčního vedení a výměna řadičů v křižovatkách se světelným signalizačním zařízením.

Dále avizujeme, že od 1. září 2016 bude zahájena výluka na lince číslo 4 v úseku Sokolovská – Košutka. Bližší informace budou zveřejněny v průběhu srpna.

 

Kontakt pro média:

Eva Barborková

Mobil: 602 216 639

Email: barborkova@plzen.eu

 

Kateřina Fránová

Mobil: +420 724 542 152

 

 

TZ - Omezení provozu

zpět ...