25. 8. 2016

Další rozsáhlá výluka čeká Plzeňany od 1. září do 27. listopadu. V uvedeném termínu bude realizována III. etapa rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské třídě, která omezí provoz páteřní tramvajové linky číslo 4. Náhradní dopravu mimořádně posílí také speciální tramvajová linka číslo 3 směřující do obratiště Mozartova, která bude v provozu pouze v pracovní dny zhruba do 20 hodin. Komplikace čekají i řidiče.

Po uvedené období bude linka číslo 4 jezdit pouze v úseku Bory – Sokolovská. Náhradní autobusová doprava linka 4A, která bude obsluhovat úsek Sokolovská – Košutka, bude v provozu pouze v pracovní dny zhruba od 20 hodin a ve dnech pracovního klidu.

„Po dobu výluky bude zavedena také speciální tramvajová linka číslo 3 na trase Bory – Mozartova, která doplní omezenou a do zastávky Sokolovská zkrácenou linku číslo 4“ vysvětluje Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP, a.s., a dodává: „Linka číslo 3 bude v provozu pouze v pracovních dnech od 4,30 do 20 hodin a ve stejném rozsahu na ni bude navazovat náhradní autobusová linka 3A. Přestupovat doporučujeme v zastávce Lékařská fakulta.“

Detailní informace budou po celou dobu výluky k dispozici na webových stránkách dopravního podniku www.pmdp.cz, facebooku PMDP, na webu města Plzně www.plzen.eu a na informačních cedulích na zastávkách. Cestující mohou využívat také infolinku.

„Rekonstrukce komunikací a tramvajových tratí nás čekají i v nadcházejících letech. Jsou složité nejen pro cestující a řidiče, ale i pro dopravní podnik, pro který je velmi náročné připravit i realizovat náhradní dopravu. Věříme, že cestující i ostatní účastníci silničního provozu budou mít ohled a pochopení pro tato nutná opatření. Pozitivní zprávou je, že jde již o poslední etapu rekonstrukce kolejiště v Karlovarské ulici,“ řekl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.  

Automobilovou dopravu čekají v průběhu rekonstrukce dvě větší omezení.  Od 3. do 4. září bude ve směru na Záluží uzavřena Gerská ulice mezi Studentskou a Kralovickou ulicí pro veškerou dopravu. Řidiči mohou jet Studentskou a Kralovickou ulicí. Do Záluží je doporučena trasa Studentská - Plaská – Třemošná - Záluží.

Od 8. září do 7. října budou opravovány oba přejezdy přes tramvajovou trať v křižovatkách s Kralovickou ulicí a U Jam (Manětínská). Při těchto stavebních pracích nebudou možná levá odbočení:

  • z Gerské ulice do Kralovické a Manětínské ulice
  • z Kralovické a Manětínské doleva směrem na Záluží
  • z ulice U Jam a Gerské ulice (sídliště) doleva, směrem do centra

Příjezd na Košutku ve směru z města bude možný pouze přes křižovatku u Remusu. Pokud řidiči pojedou od Záluží směrem na Bolevecké sídliště, budou muset využít trasy přes Kralovickou ulici do Studentské a následně odbočit vlevo do Gerské.

 

Kontakt pro média:

Kateřina Fránová

Mobil: +420 724 542 152

 

 

TZ - výluka - Karlovarská

zpět ...