V prosinci dostali černí pasažéři opět šanci

5. 1. 2016

Pro černé pasažéry, které 3. prosince v Plzni odhalili pracovníci přepravní kontroly, připravily Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. (PMDP), opět možnost využít podmíněnou amnestii.

Pravidla jsou daná. Pokud si černý pasažér pořídí předplatné v minimálním rozsahu na 93 dnů a následně se jím prokáže v doplatkové pokladně přepravní kontroly společně s voucherem, který dostal od revizora, zaplatí pokutu pouze ve výši 40,- Kč (jako v případě zapomenutí Plzeňské karty). Amnestii ovšem může černý pasažér využít pouze 15 kalendářních dní od záchytu. V prosinci voucher na amnestii obdrželo 126 cestujících bez platného jízdního dokladu a využilo ji 12% z nich. 

„Poprvé jsme amnestii ‚vyhlásili‘ v roce 2013, kdy jsme se inspirovali u brněnského dopravního podniku, a od té doby dáváme tuto možnost černým pasažérům dvakrát ročně,“ říká Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s. Zároveň upozorňuje na změnu v pravidlech u obesílání dlužníků: „Od nového roku nově nebudeme obesílat černé pasažéry ve věku od 15 let do 18 let. Toto opatření mělo v minulých letech minimální dopad na úhradu přirážek k jízdnému (pokut).“ Obesílání dětí do 15 let zůstává i nadále v platnosti.

PMDP také upozorňují své dlouhodobé zákazníky, kteří se od května 2011 odbavují bezobslužně, na možné problémy při dobíjení na bankomatech České spořitelny. Na Plzeňských kartách, na kterých nebyla provedena žádná operace na kamenném prodejním místě Plzeňské karty od května 2011, nemohlo proběhnout založení nových aplikací na kartu potřebných k nahrání kuponu. V takovém případě je nezbytné dostavit se na jakékoliv prodejní místo (PMDP, CAN nebo ČD) a nechat si kartu aktualizovat.

Pro tyto zákazníky je navíc připravena podpora v Divadelní ulici 105/3 v Plzni (Po – Pá 8.00 – 16.00), kde bude těmto klientům Plzeňská karta na počkání aktualizována a nastavena dle nového systému.

Kontakt:

Kateřina Fránová

Mobil: +420 724 542 152

 

TZ - informace PMDP

zpět ...