28. 8. 2018

Plzeňské městské dopravní podniky představují novou mobilní aplikaci

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) představují novou mobilní aplikaci s názvem Moje PMDP, která je dostupná zdarma pro telefony se systémem Android a iOS. Aplikace ulehčí cestování městskou veřejnou dopravou obyvatelům Plzně i turistům a nabídne rozhodně více, než jen vyhledání časů odjezdů jednotlivých spojů.

„Jsme moc rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout další novinku usnadňující cestování našimi vozy. Ani ne před rokem jsme vydali mobilní aplikaci Moje Plzeňská jízdenka rozšiřující portfolio možností odbavení, nyní Plzeňákům předkládáme aplikaci Moje PMDP nabízející aktuální a přehledné informace z dopravy,“ uvádí Michal Kraus, předseda představenstva.

Samozřejmostí je vyhledávání odjezdů ze zastávky a spojení, vše s aktuálními časy, tedy i se započítáním případného zpoždění. Pro pohodlné každodenní cestování městskou veřejnou dopravou lze ukládat zastávky do oblíbených či si vybrat z těch nejbližších.

„Při vývoji aplikace jsme také přihlíželi k veliké oblibě zastávkových jízdních řádů, které jsou dlouhodobě nejnavštěvovanější sekcí našich webových stránek. Klasické jízdní řády jsou tedy v aplikaci také a navíc fungují i offline,“ popisuje Jiří Svoboda, specialista IT, a přibližuje další funkce: „V aplikaci cestující upozorníme na dopravní nehody nebo jiné události, u kterých hrozí delší zpoždění spojů MHD. Je možné si nastavit zasílání všech upozornění nebo notifikace personalizovat. Uživatel se samozřejmě dozví také o všech plánovaných změnách v dopravě.“

Pavel Šindelář, vedoucí IT oddělení, dodává: „Zvlášť pokud člověk nejezdí plzeňskou MHD denně, pomůže mu interaktivní mapa. Na té si zobrazí trasu vybraných linek, či si vybere libovolnou zastávku a uvidí všechny projíždějící linky, jedním klikem lze navíc zobrazit časy jejich odjezdů.“

Mobilní aplikaci je možné zdarma stahovat v obchodech Google Play a AppStore, více informací je k dispozici také na webové stránce app.pmdp.cz.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

 

 

TZ - Moje PMDP

zpět ...