17. 12. 2018

Už více než rok se mohou cestující s In Kartou národního dopravce odbavit ve vozech plzeňské MHD a stejně tak s Plzeňskou kartou ve vlacích Českých drah (ČD). Závěr roku přinesl díky tomuto propojení další výhody. Nyní se mohou cestující s Plzeňskou kartou odbavit i ve vlakových spojích dopravce Arriva v pražské integrované dopravě.

Ještě před 7 lety mohli zákazníci Plzeňských městských dopravních podniků využít Plzeňskou kartu pouze na území Plzně a v jejím blízkém okolí. Od roku 2012 se okolí města, kde se cestující touto cestou mohli odbavit, rozšířilo v rámci Integrované dopravy Plzeňska a od července letošního roku cestuje na Plzeňskou kartu celý Plzeňský kraj. Mezitím došlo také k vzájemnému propojení městských karet v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Velkým skokem pro využití Plzeňské karty bylo navázání spolupráce s ČD a výsledná plnohodnotná interoperabilita s In Kartou. Plzeňskou kartu mohli cestující od loňského listopadu využít ve vlacích ČD po celé České republice. A tato spolupráce vyústila v možnost odbavení i u dopravce Arriva.

Ve všech vozech Arriva, kde je možné odbavení In Kartou, se mohou nově odbavit i držitelé personalizované Plzeňské karty s logem MAP ready. Využití elektronické peněženky je možné ihned, u dlouhodobých produktů je nutná registrace Plzeňské karty u ČD.

„Možnost použití Plzeňské karty u dalšího dopravce pražské integrované dopravy považujeme za další krok směrem k republikové integraci založené na bázi propojení Plzeňské karty a In Karty,“ uvádí Radomír Kozler, ředitel Plzeňské karty, a dodává: „Snažíme se stále rozšiřovat možnosti odbavení a zapojení dopravce Arriva do systému Plzeňské karty vnímáme jako velký benefit pro naše cestující.“

Plzeňská karta tedy nyní platí v Plzeňském kraji, v Karlových Varech, Mariánských Lázních, ve všech spojích ČD v celé České republice a ve vlacích Arriva v rámci pražské integrované dopravy.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

 

 

TZ - PK se odbavíte u dalšího dopravace

zpět ...