12. 4. 2018

Po dlouhých jednáních a přes maximální snahu Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) o zachování služby, nebude možné od 1. 5. 2019 dobíjet Plzeňskou kartu na bankomatech České spořitelny. Spolupráce trvající od ledna 2013, díky které mají cestující k dispozici celkem 109 bankomatů České spořitelny v celém Plzeňském i Karlovarském kraji, bude Českou spořitelnou ukončena i přesto, že k dnešnímu dni bylo na bankomatech provedeno celkem 1 200 000 transakcí, v celkové hodnotě 440 milionů Kč.

„I přes veškerou snahu o zachování služby vznesla Česká spořitelna takové požadavky, které pro nás nebyly akceptovatelné,“ říká předseda představenstva PMDP, Michal Kraus, který zároveň dodává: „Dodavatel chtěl násobně navýšit platby za provoz, aniž by zlepšil kvalitu či rozsah služby.“

Jen za minulý rok si v Plzeňském a Karlovarském kraji na bankomatech ČS nabilo svoji kartu více než 43 tis. cestujících. Transakcí bylo dokonce provedeno téměř 192 tis., což je 34 % z celkového počtu transakcí.

„Mrzí nás, že končí služba, která byla u cestujících velice oblíbená a která získala první místo v soutěži Česká inovace,“ říká ředitel úseku Plzeňská karta, Radomír Kozler, a dodává: „Česká spořitelna na začátku projektu deklarovala, že má o segment veřejné dopravy velký zájem a že díky její široké síti bankomatů vybudujeme možnost odbavení koncových klientů v celém Plzeňském kraji. Je velká škoda pro cestující, že tento pohled přehodnotila a vynikající službu ukončuje. Nový náhled ze strany České spořitelny již nebere vůbec v potaz potřeby koncového klienta, akcentován je čistě zisk. Doufáme, že si cestující oblíbí jiné možnosti dobíjení. Připravujeme nový e-shop Plzeňské karty, který bude maximálně uživatelsky přívětivý a nahradíme tak službu klientům České spořitelny.“

PMDP nyní doporučují využívat k nabití nových dopravních karet (karty s čárovým kódem orientované na výšku) e-shop Plzeňské karty a transakce následně validovat (potvrdit) přímo ve vozech MHD. E-shop Plzeňské karty je zájemcům k dispozici již nyní a v brzké době bude spuštěna upravená verze, která bude uživatelsky přívětivější a bude doplněna o nové funkce (například o možnost zaslání upozornění před vypršením kupónu).

Návod na dobití dopravní karty v e-shopu Plzeňské karty a následná validace ve vozech MHD je cestujícím k dispozici na YouTube PMDP.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

 

 

TZ - Z vůle České spořitelny se přiblížil konec dobíjení na bankomatech

zpět ...