20. 11. 2019

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) nakoupí po 20 letech tramvaje opět z plzeňského koncernu společnosti Škoda Transportation. Na první dva kusy tramvaje 40 T (ForCity Smart) se Plzeňané mohou těšit ve druhé polovině příštího roku. Moderní velkokapacitní vozy budou nasazované na linky 2 a 4.

„Modernizaci tramvajového vozového parku jsme začali už letos tramvajemi EVO2 ušitými na míru přepravním potřebám linky 1, tříčlánkové velkokapacitní vozy 40 T začnou zpříjemňovat cestování na zbylých dvou linkách. Jedná se o plně klimatizované tramvaje s automatickým zavíráním dveří, které zajistí teplotní komfort jak v horkých letních měsících, tak i v mrazivých dnech během zimy. Pokud totiž některými dveřmi několik sekund nikdo neprojde, automaticky se uzavřou. Další cestující si je může opět otevřít stiskem tlačítka, což zabrání zbytečnému tepelnému úniku a ušetří mnoho elektrické energie," popisuje Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

Tramvaje ForCity Smart, dlouhé 29 metrů, budou obousměrné, aby mohly postupně nahradit vozy typu KT8, které byly zatím nepostradatelné při výlukách a provozních mimořádnostech. PMDP budou prvním dopravním podnikem v České republice s vozidlem této koncepce a zároveň se v případě dodání všech vozů stane Plzeň prvním městem se zcela nízkopodlažním vozovým parkem tramvají.

„Tyto zcela nízkopodlažní vozy budou vedle pohodlnějšího interiéru výrazně tišší, umožní nákup jízdenky bankovní kartou už na všech odbavovacích zařízeních a bezpečnost cestujících i našich zaměstnanců podpoří vnitřní kamerový systém,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplňuje: „V neposlední řadě budou tramvaje komfortnější i pro řidiče.“

Náklady na pořízení jedné tramvaje Škoda 40 T jsou 55 mil. Kč, celková hodnota kontraktu v případě využití opce může být více než jedna miliarda korun.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

TZ - nové tramvaje od Škody Transportation

zpět ...