Plzeňský carsharing Karkulka přibral do party Vlka. Flotilu červených sdílených aut v červnu rozšířila osmimístná dodávka.

24. 6. 2019

Karkulky zanedlouho oslaví první rok fungování, během něhož rozhodně nezahálely. V červnu došlo již ke druhému rozšíření vozového parku a do provozu byla zařazena osmimístná dodávka, o kterou uživatelé služby projevili zájem. Plzeňské městské dopravní podniky (dále jen PMDP), které carsharing provozují, ale plánují i další novinky.

Carsharing Karkulka byl spuštěn v září loňského roku a dnes ho využívá více než 500 uživatelů. „Příjemně nás překvapilo, jak rychle se Karkulky v Plzni etablovaly. Dnes se Karkulky rychle blíží k hranici 100 tisíc najetých kilometrů, které bychom měli dosáhnout v průběhu jednoho měsíce“ uvádí Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP.

Zájem o sdílená auta v Plzni průběžně roste a počty rezervací se zvyšují. PMDP proto na zvýšenou poptávku reagují. „Nejdříve jsme v březnu přidali deváté auto, teď došlo i na Vlka - vícemístnou dodávku Ford Tourneo, na kterou se zákazníci často ptali“, říká Milan Šot, projektový manažer Karkulky, a doplňuje: „Jestli Vlk mezi Karkulky zapadne, budeme zjišťovat do konce roku. Pokud bude ze strany zákazníků dostatečný zájem, rádi ho zařadíme natrvalo“.

Dopravní podniky ale v nabídce služeb chtějí jít ještě dál a vsadit na elektromobilitu. „Značná část jízd probíhá na území města, kde nám dává smysl vyzkoušet využití elektromobilu. Může to být zajímavá zkušenost jak pro uživatele Karkulek, tak i pro nás jako provozovatele služby“, dodává Ptáček s tím, že předběžná jednání o možnosti zapojení elektromobilu již proběhla. Ideálním stavem je podle Ptáčka situace, kdy si zákazníci mohou vybrat nejvhodnější typ automobilu s ohledem na aktuální potřeby.

DSC_2550v2

 

Kontakt pro média:

Milan Šot

mobil: +420 725 103 878

e-mail: sot@pmdp.cz

 

TZ - carsharing Karkulka

zpět ...