24. 4. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dnes uzavřely dílčí smlouvu na dodání dalších 5 tramvají typu EVO2. Tyto moderní středněkapacitní vozy budou do Plzně dodány do konce letošního roku, kdy plně nahradí nejstarší plzeňské nízkopodlažní tramvaje typu Astra. Cestujícím i řidičům nové plně klimatizované vozy slibují větší pohodlí i bezpečnost.

Na tramvaje EVO2 společnosti Krnovské opravny a strojírny uzavřely PMDP v listopadu 2017 rámcovou smlouvu, která počítá do roku 2022 s dodávkou až 16 vozů. V loňském roce bylo do Plzně dodáno prvních 9 tramvají, letos PMDP počítají s dalšími 5 vozy.

Tyto zcela bezbariérové středněkapacitní tramvaje postupně nahrazují první generaci částečně nízkopodlažních tramvají typu Astra, oproti kterým nabídnou více míst k sezení i stání, více prostoru pro kočárky a cestující na vozíku, tišší provoz či například USB konektory pro dobíjení mobilních telefonů,“ popisuje Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Zejména v letních měsících navíc přispěje k pohodlí cestujících i automatická klimatizace.“

Koncepce tramvají EVO2 přispívá ke snížení provozních nákladů a je také šetrnější k traťovému svršku. Nové tramvaje, které mohou přepravovat až 170 cestujících, budou nasazovány zejména na linku 1.

„Prostorná, přehledná a klimatizovaná kabina řidiče zajišťuje optimální výhledové poměry vně vozidla. Obsluha má k dispozici dostatečný trakční výkon, který zabezpečuje dynamičnost jízdy tramvaje. V neposlední řadě je použit vnější a vnitřní kamerový systém, který zajišťuje řidiči reálný situační přehled. Pro omezení vandalismu jsou vnitřní kamery také napojeny na systém, který využívá městská policie,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

Bezpečnost cestujících a obsluhy je zajištěna pevnostními výpočty, které splňují normy Evropské unie. Odolnost proti nárazu byla u tohoto typu vozidel navíc ověřena unikátním crash testem.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - Nákup tramvají EVO2

zpět ...