1. 6. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (dále jen PMDP) spustily na svých webových stránkách, v záložce Zábava, novou sekci s názvem Výlety s PMDP. Nejen Plzeňané, ale i turisté, tak získají přehlednou inspiraci pro využití svého volného času v Plzni a okolí. Tipy na výlety navíc mohou doplňovat i sami cestující.

„Přinášíme tipy na výlety, na které není třeba cestovat daleko za hranice Plzně a kam lidé dojedou bez starostí některou z linek městské veřejné dopravy,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Seznam výletů plánujeme postupně doplňovat a uvítáme i nápady od samotných Plzeňanů. První tři autory, kteří se s námi podělí o svůj oblíbený výlet, který následně zveřejníme na našich webových stránkách, odměníme pěknými cenami.“

Výlety jsou rozděleny do několika sekcí, ve kterých si lidé vyberou výlet dle požadované vzdálenosti nebo typu výletu – vydat se mohou například za výhledy, gastronomickými cíli nebo za poznáním. Každý výlet obsahuje několik základních údajů, jako je výchozí a koncový bod, délka trasy nebo jestli je po cestě možnost občerstvení. Následuje popis výletu, fotografie a nechybí ani přehledná mapa, na které je celá trasa vyznačena.

Tipy na výlety mohou cestující posílat přes formulář, který je k dispozici hned pod přehledem všech výletů. Stačí vyplnit několik informací, popsat výlet, popřípadě nahrát fotografie a odeslat. Každý výlet pak bude zkontrolován a v případě, že bude splňovat potřebné parametry, tak i nahrán do příslušné sekce.

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

Tisková zpráva - Výlety s PMDP

zpět ...