16. 1. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se díky systému Plzeňská karta probojovaly do finále třetího ročníku národní soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019. V konkurenci 201 přihlášených projektů dokázala Plzeňská karta získat Certifikát kvality projektu Smart city/regiony.

O udělení certifikátu rozhodovala čtyřicetičlenná porota složena z odborníků z oblasti veřejné státní správy, akademické obce, odborných institucí a dalších, která hodnotila celou řadu kritérií.

Jsme rádi, že Plzeňská karta získala v celorepublikové konkurenci další ocenění a že přispívá dobrému jménu dopravního podniku, říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „V předešlých letech získala Plzeňská karta ocenění například za nejlepší kartu veřejné dopravy v ČR, Českou inovaci roku nebo Quality Innovation of the Year za řešení dobíjení Plzeňské karty na bankomatech České spořitelny.“

Plzeňská karta porotu nadchla především svojí multifunkčností – běžně je využívána kromě dopravy i ve školství, kultuře, sportu, volnočasových aktivitách a dalších oblastech. Porotci se také zajímali o systém elektronického potvrzení o studiu, propojení s permanentkou FC Viktoria Plzeň nebo Senior pasem. Za inovativní považovala porota i stoprocentní kompatibilitu s In Kartou Českých drah.

„Koncept Smart city vnímám jako spojení chytrých a moderních řešení, která vedou k usnadnění a zpříjemnění života občanů měst, a věřím, že Plzeňská karta přesně k tomuto přispívá,“ říká Vlastimil Gola, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

TZ 2020_01_16 Ocenění pro PK

zpět ...