13. 5. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) již čtvrtý rok nabízejí ve spolupráci s městem Plzeňskou kartu ve formě přívěsku pro nastupující prvňáčky všech plzeňských škol zdarma. Každoročně se akce týká přibližně dvou tisíc dětí, které k Plzeňské kartě získají také řadu slev a bonusů.

„I přes letošní nestandardní formu zápisů do prvních tříd, které probíhaly kvůli pandemii virového onemocnění bez přítomnosti dětí, jsme se opět rozhodli nabídnout všem nastupujícím prvňáčkům Plzeňskou kartu ve formě přívěsku zdarma,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Jsem moc rád, že i v letošním roce se nám podařila domluvit spolupráce s více než desítkou partnerů, díky kterým dětem a jejich rodičům zpříjemníme start školní docházky řadou slev, bonusů či bezplatných vstupů.“

Pokud děti ukáží svoji novou Plzeňskou kartu spolu se speciálním kuponem, mohou využít výhody u 12 partnerů. Získají tak například zdarma permanentku do Techmanie, vstupenku na prohlídku Divadla Alfa či levnější vstupy do centra virtuální reality VR Future nebo do zoologické zahrady. Slevové kupony mohou děti uplatnit také v knihkupectví Dobrovský, Království hraček Bambule, FC Viktoria shopu a fanshopu HC Škoda Plzeň, na školní razítka od Creaprint a na členský příspěvek klubu Aikido Dojo Plzeň. S velkou slevou si děti mohou vychutnat také pohár v Café Beruška nebo Happy Meal ve všech plzeňských pobočkách McDonald’s.

Plzeňskou kartu děti využijí kromě cestování plzeňskou městkou veřejnou dopravou i k rezervaci a výdeji školních obědů nebo například jako členskou kartu Knihovny města Plzně.

Zažádat o Plzeňskou kartu zdarma mohou rodiče dětí, jakmile dostanou potvrzení o přijetí žáka na konkrétní základní školu, a to až do 30. 9. 2020. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách Plzeňské karty.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - PK pro prvňáčky zdarma

zpět ...