17. 9. 2020

Ve vozovém parku Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), již více než rok, nenajdete jiné než bezbariérové autobusy a trolejbusy. Nově se k nim přidávají téměř všechny tramvaje. PMDP pravidelně obnovují vozový park, což přináší vedle lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí také zvýšení komfortu a bezpečnosti.

V současné době mají PMDP v pravidelném provozu celkem 51 tramvajových souprav, přičemž minimálně 46 z nich je vždy nízkopodlažních.

„Od září letošního roku garantujeme plně nízkopodlažní provoz nejen na všech trolejbusových a autobusových linkách, ale i na tramvajových linkách 1 a 2. O víkendech a svátcích zajišťujeme bezbariérovost na všech spojích MHD v Plzni,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Poslední linkou, kde se bude ještě objevovat několik vysokopodlažních tramvají, zůstává linka 4. Ta má ovšem velmi krátký interval, ve špičce tři minuty. PMDP zajistily, aby nejezdilo více vysokopodlažních souprav za sebou. Například lidé se sníženou pohyblivostí nebo maminky s kočárky si mohou tedy počkat nejpozději na následující spoj, který bude mít garantovanou nízkopodlažnost.

V případě dostatečných finančních prostředků směřují PMDP k úplné nízkopodlažnosti na všech spojích na konci příštího roku. Jedná se o výsledek 23letého úsilí, kdy PMDP pravidelně obnovují vozový park a pořizují výhradně nízkopodlažní vozidla. Tramvaje jsou nejpočetnějším a také nejdražším vozidlem MHD v Plzni, mají také nejdelší životnost, nicméně i zde se v posledních letech podařila významná modernizace. Díky tomu mají PMDP reálnou šanci stát se prvním českým městem, které má všechny tramvajové spoje bezbariérové.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - Nízkopodlažnost

zpět ...