29. 5. 2020

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) upozorňují cestující, aby si hlídali platnost své Plzeňské karty, a doporučují si o výměnu Plzeňské karty zažádat nejpozději 30 dní před jejím skončením. Po konci platnosti totiž přepravní kontrola kartu již nenačte a cestující se prostřednictvím propadlé karty ani neodbaví u odbavovacího zařízení.

Všechny Plzeňské karty se od roku 2014 vydávají s platností na 5 let, konec platnosti je uveden na přední straně karty pod fotografií. „Dobíjení přes platnost karty umožňujeme zejména kvůli komfortu zákazníků, protože pokud by to nebylo možné, nemohl by si zákazník na kartu s platností končící za 11 měsíců dobít roční kupón. Po uplynutí platnosti je však karta nefunkční, a tak z ní není možné vyčíst informace o platnosti kupónu. V takovém případě revizoři vypíší záznam o provedené přepravní kontrole,“ popisuje Jan Schejbal, vedoucí odboru příjmy z dopravy PMDP, a dodává: „Cestující si následně na zákaznickém centru musí nechat vyrobit kartu na počkání, na kterou mu bude přehrán jeho kupon, a s tou zajít na doplatkovou pokladnu PMDP, kde prokáže, že v době kontroly měl aktivní předplatné. To vše do 15 kalendářních dnů od vypsání záznamu o provedené přepravní kontrole. Pokud splní tyto podmínky, bude mu pokuta stornována.“

Výměna Plzeňské karty standardně trvá 20 pracovních dní, proto by si cestující měl podat Žádost o výměnu karty nejpozději 30 dní před skončením její platnosti. „Pokud si cestující nechtějí hlídat datum platnosti karty sami, doporučujeme registraci na e-shopu Plzeňské karty. V nastavení si zákazníci mohou zvolit automatické upozornění na blížící se expiraci karty,“ uvádí Milan Braun, vedoucí odboru Plzeňská karta.

V případě, že na své Plzeňské kartě někdo datum platnosti karty nemá, jedná se o starý typ Plzeňských karet, jejichž řízená výměna skončila v prosinci 2019. V takovém případě je třeba si zažádat o novou kartu okamžitě.

Veškeré informace o výměně Plzeňské karty lze získat na www.plzenskakarta.cz nebo na infolince PMDP na tel. čísle 371 655 600.

 

Kontakt pro média:

René Vávro

mobil: +420 724 901 453

e-mail: vavro@pmdp.cz

 

TZ - Výměna PK

zpět ...